3PL logistics – valdymo sistemos nauda

3PL logistics – tai logistikos valdymo sistema, kuriai priklauso atsargų valdymas, sandėliavimas, krovinių gabenimo derinimas, transportavimas ir paskirstymas. Logistikos paslaugos gali būti suprantamos skirtingai: vieni jas tapatina su sandėlių nuoma ar sandėlių logistika, kiti interpretuoja, kaip prekių tiekimo grandinėje taikomą „kaip tik laiku“ sistemą.

Logistikos paslaugos apima prekių ir kitų materialinių srautų judėjimą, planavimą, įgyvendinimą bei kontrolę, taip pat prekybinės veiklos organizacinius procesus, prekių pristatymą vartotojui, reikalingos informacijos apdorojimą ir saugojimą, krovinių srauto organizavimą, sandėliavimą bei kitų operacijų valdymą.

Visas logistikos veiklos sritis siejanti ir vienijanti grandis yra klientai. Jei įmonės pastangos savo veiklos sferoje yra sėkmingai įgyvendinamos, kitaip tariant, jeigu kliento poreikiai visiškai ar iš dalies yra patenkinami, tai ir yra aptarnavimas. Kiekvienas įmonės logistikos sistemos elementas gali turėti įtakos, kad klientas laiku gautų reikiamą prekę reikiamoje vietoje reikiamos būklės ir už tinkamą kainą. Kliento aptarnavimo kokybė susijusi su integruotos logistikos vadybos koncepcijos įdiegimu, garantuojančiu, kad klientų poreikiai bus patenkinti mažiausiomis bendrosiomis išlaidomis.

Užsakymų tvarkymo veiklos komponentai gali būti skirstomi į 3 pagrindines grupes: operatyviniai elementai – užsakymų priėmimas ir koregavimas, jų įtraukimas į gamybos ciklą, pasiruošimas jį įvykdyti, dokumentų išrašymas ir kt. Taip pat komunikaciniai elementai – užsakymų modifikavimas, pasiteiravimas, ar yra galimybė užsakymus atlikti ar koreguoti, produkto radimas, pristatymas, klaidų taisymas ir kt. Kredito ir rinkliavos elementai – kredito įskaitymas, mokėjimas už produktus, apskaita ir kt.

Taigi, pažangios užsakymų tvarkymo technologijos ir sistemos padidina užsakymų apdorojimo tikslumą ir padeda juos greičiau įvykdyti. Užsakymų apdorojimo sparta ir tikslumas lemia klientų aptarnavimo lygį, todėl 3 PL valdymo sistemą privalu turėti kiekvienai įmonei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>