Airija – svajonių šalis?

Siuntos Airija LietuvaBene daugiausiai lietuvių būtų galima sutikti Airijoje. Einant gatve tikrai bent pora kartų įmanoma išgirsti žmones, kalbančius mūsų gimtąją kalba. Kas atviliojo šitiek tautiečių į šią šalį? Negalime teigti, jog ten džiugina puikus klimatas. Visi žino, jog Airijoje yra  gana drėgnas oras, kadangi iškrenta nemažai kritulių.

Kaip ir į daugelį kitų užsienio šalių, lietuviai emigrantai čia atvyko tikėdamiesi užsidirbti. Nors pastaruoju metu dėl politinių permainų ir įvairių pertvarkų, emigrantai nėra itin laukiami. Tad lokacijos vietos šiek tiek keičiasi.

Lyginant laikotarpį šiek tiek ankščiau, keletas metų atgal, Airija buvo viena populiariausių valstybių, į kurią plūsdavo emigrantai iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kiti, kaip ir mūsų tautiečiai, čia nori ne tik užsidirbti, bet ir pasilikti tolimesniam gyvenimui. Pagrindinė priežastis – palankios socialinės garantijos daugeliui kategorijų. Dar galime paminėti darbo pasiūlos gausą: darbai įvairiuose fabrikuose, statybose, sezonui.

Pragyvenimo lygis, žinoma, aukštesnis negu Lietuvoje. Bet, ką čia lyginti, atlyginimai taip pat žymiai didesni. Protingai skirstant biudžetą įmanoma ir kokybiškai pragyventi, ir taupyti. Perpratę sistemą, Airijos lietuviai neretai suskumba pagelbėti ir gimtinėje likusiems artimiesiems. Siunčia pigesnes higienos, kosmetikos, parfumerijos prekes, maisto produktus… Siuntos Airija – Lietuva, gabenamos kone kiekvieną savaitę. Žinoma, priklauso nuo pasirinktos siuntų pervežimo įmonės grafiko. Pastebime, jog Airijoje įsigytos prekės yra itin aukštos kokybės, ko kartais negalime gauti Lietuvoje. O kainų santykis čia ir Lietuvoje, taipogi gana radikaliai skiriasi.

Siuntos Airija – Lietuva kartais tik sustiprina tautiečių meilę ir ilgesį gimtinei. Ruošdami gėrybių krepšelį žmonės prisimena, jog yra nors ir mažytės, bet gražios valstybės piliečiai, į kurią be galo trokšta sugrįžti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>