Ar įmanoma vadovautis tvarumo idėjomis, renkant dovaną vaikui?

Ne paslaptis, jog su kiekvienais metais vaikas auga ir tobulėja, dėl ko keičiasi jo interesai, pomėgiai ir sugebėjimai. Visa tai, be abejo, turi įtakos tam, kokius žaislus vaikas renkasi, tad su laiku kai kurie turimi žaislai tampa nebeįdomūs, atsibosta. Paprastai, kuo jis vyresnis, tuo didesnė žaislų kolekcija yra sukaupta, kuri užpildo namuose esančias lentynas, spintas bei kitas laisvas erdves. Kaip bebūtų, tai tikrai nėra naudinga jūsų vaikui, o taip pat ir gamtai. Taigi, ar įmanoma vaikui išrinkti dovaną, kuri būtų labiau draugiška aplinkai, ilgaamžiškesnė bei reikšmingesnė? Apie visa tai – šiame straipsnyje. 

Nebijokite pasidairyti naudotų žaislų

Kai artėja vaiko gimtadienis, Kalėdos ar kita svarbi šventė ir kai bandome sugalvoti, ką jam padovanoti, pirmasis impulsas – keliauti į artimiausią žaislų parduotuvę. Tačiau tai tikrai nėra pats tvariausias sprendimas, kurį galite priimti. Vietoje to geriau rekomenduojama pasižvalgyti mažai naudotų žaislų, kurie ne tik tiek pat kaip ir naujas žaislas gali pradžiuginti vaiką, bet ir bus daug draugiškesni gamtai. Taip yra todėl, nes perkant net ir mažai naudotą žaislą, yra išvengiama naujų atliekų, likusių nuo pakuočių, bei transportavimo pėdsako. Negana to, suteikti žaislui antrą gyvenimą yra kur kas pigiau nei įsigyti jį naują. 

Rinkitės žaislus be baterijų

Rinkdami žaislą savo vaikui, rekomenduojama atsižvelgti ir į tai, ar jis yra su baterijomis, ar ne. Neturintys baterijų šiuo atveju yra tikrai geresnis pasirinkimas, kadangi baterijas turintys žaislai dažnai per daug stimuliuoja mažus vaikus, o taip pat turi ir neigiamą poveikį gamtai. Kai žaislas sugenda, daugelis žmonių jį išmeta kartu su jame esančiomis baterijomis, o tai gali sukelti gaisrą, išmesti pavojingus dūmus ir prisidėti prie klimato kaitos. Kaip bebūtų, jei vaikas itin nori tam tikro, konkretaus žaislo, turinčio baterijas, siūloma investuoti į tokias, kurios būtų pakraunamos – taip jos tarnaus ilgiau. 

Mediniai žaislai – tikrų tikriausia klasika

Mediniai žaislai yra be galo patvarūs, daug draugiškesni aplinkai bei dažnai kur kas saugesnis pasirinkimas nei plastikiniai žaislai. Dėl tokio savo ilgaamžiškumo ir nesenstančios išvaizdos šie žaislai gali būti perduodami iš kartos į kartą, kas ne tik be galo tvaru, bet ir sentimentalu, miela. Žinoma, turėkite omenyje, jog ieškant tokių žaislų, būtina įsitikinti, ar jie yra pagaminti iš tvariai nupjautos medienos ar atsinaujinančio bambuko. Tokiu būdu būsite užtikrinti, jog žaislas nebuvo pagamintas, eikvojant svarbius miškų išteklius visame pasaulyje. Negana to, pasidomėkite, ar mediniai žaislai yra nudažyti vandens pagrindo, netoksiškais dažais, kadangi svarbu, jog jie būtų saugūs naudoti. 

Dovanokite patirtis

Iš tikrųjų visai nebūtina tam tikrai progai dovanoti žaislą, vietoje to gali itin pasitarnauti įvairios patirtys su vaiku. Kokia patirtis tai galėtų būti – spręsti jums. Geriausia atsižvelgti į vaiko pomėgius bei norus. Galbūt jis buvo užsiminęs, jog norėtų apsilankyti kino teatre, sporto rungtynėse, delfinariume, atrakcionų parke ar bet kurioje kitoje, jį dominančioje vietoje? Jei taip, tai yra puiki proga tuo jį nustebinti ir praleisti daugiau laiko kartu, kas šiuolaikiniame pasaulyje dažnai atsiranda antrame plane dėl intensyvaus gyvenimo tempo. 

Rinkite nesenstančio dizaino žaislus bei skatinančius vaizduotę

Norint, jog žaislas tarnautų kuo ilgiau, rinkite nesenstančio dizaino ir skatinančius vaizduotę žaislus. Vaizduotės reikalaujantys žaislai išlaiko vaikų susidomėjimą ilgiau, o taip pat kai kuriuos iš jų galima pakartotinai naudoti vėl ir vėl, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus yra vaikas. Vieni tokių žaislų, be jokios abejonės, yra konstruktoriai, pavyzdžiui, LEGO ar Duplo. Šie žaislai moko vaikus kurti, konstruoti, siekti užsibrėžto rezultato bei spręsti iškilusias problemas. Taip pat, kas liečia nesenstančio dizaino žaislus, tarp jų patenka ir klasika tapęs vilkelis žaislas. Iš tiesų jis taip pat yra vienas tų, kuriuos būtų galima perleisti ateities kartoms, kadangi su šiuo suktuku žaidė tiek mūsų tėvai, tiek mes, o jis vis dar savo aktualumo tarp vaikų neprarado. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog įrodėme, kad tvariai bei atsakingai pirkti dovanas vaikams tikrai yra įmanoma. Pamėginkite pritaikyti bent vieną iš čia paminėtų patarimų – galbūt tai pakeis jūsų požiūrį į dovanojimą bei leis prisidėti prie gamtos saugojimo. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>