Auditas: nuo jo priklauso perspektyvi Jūsų įmonės veikla

AuditasAuditas yra nepriklausomas įmonių finansinių ataskaitų patikrinimas. Nuolat besikeičiantys teisės aktai padidina klaidų tikimybės riziką, todėl be audito negalima jokia perspektyvi įmonės veikla. Įrodyta, kad tinkamai neprižiūrint įmonės veiklos, patiriami dideli nuostoliai, todėl šiuolaikiniame versle auditas yra labai svarbus. Pagrindinis audito tikslas – įvertinti ar finansinė atskaitomybė visais atžvilgiais teisingai atspindi audituojamos įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir yra parengta pagal galiojančius standartus.

Pateikta audito išvada suteikia svarų argumentą ne tik derantis dėl palankesnių prekybos ar kreditavimo sąlygų, bet ir ieškant naujų partnerių, klientų – pateikta informacija sudaro patikimą įspūdį finansiniams ataskaitų vartotojams, nes Lietuvos, užsienio investuotojams ar bankams išties svarbus įmonės patikimumas ir mokumas. Įmonių vadovai taip pat nori atlikti auditą, kadangi reikalinga įsitikinti įmonės finansinės būklės tikrumu ar sprendžiant turtinius ginčus tarp įmonių. Taip pat tai svarbu ir reikšminga vykdant operacijas, susijusias su turto padalijimu ir naudojimu bei siekiant geriau sutvarkyti apskaitą, vidaus kontrolę, patobulinti valdymo sistemą. Taigi, auditas, įmonių iniciatyva, dažniausiai atliekamas siekiant patikrinti finansinių ataskaitų teisingumą bei dokumentų tvarkingumą.

Planuojant tam tikros įmonės auditą yra nustatomi konkretūs audito tikslai ir pradedama rinkti reikiama informacija. Kokių duomenų reikia nustato auditorius. Visą procesą apima septyni etapai, iš kurių pats svarbiausias etapas – audito strategija. Jo metu nustatomi audito tikslai, kryptys, apimtis, susipažinimas su įmonės veikla, plano sudarymas, medžiagos rinkimas, tikrinimas, išvada, galutinis patikrinimas.

Nepriklausomas audituojamos įmonės finansinių ataskaitų patikrinimas ir auditoriaus išvados pateikimas, remiantis teisės aktų, kurie reglamentuoja finansinių ataskaitų audito atlikimą, reikalavimas yra vadinamas finansiniu auditu. Pagrindinis šio audito tikslas yra nustatyti ar finansinės ataskaitos visais atvejais parodo audituojamos įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>