Baldinių audinių išskirtinumas

Renkantis minkštuosius baldus, nepakanka vertinti tik jų išvaizdą.  Labai didelę reikšmę turi baldų apmušalai.  Skiriasi jie ne tik spalva ar raštais, o taip pat savo kokybe ir priežiūros ypatumais. Dabartiniams baldū audiniams keliami tam tikri reikalavimai. Prieš įsigyjant baldus, būtina išsiaiškinti , kokiomis savybėmis pasižymi norimų baldų audiniai.

  • Kad baldai tarnautų ilgai, baldų audiniai turi būti tvirti, atsparūs nusidėvėjimui. Reikia teirautis koks yra apmušalų atsparumas trinčiai. Tai svarbu jei baldas stovės svetainėje,virtuvėje ar vaikų kambaryje ir bus daug naudojamas.
  • Minkštiesiems baldams svarbu Tinkama priežiūra. Natūralių audinių be specialios dangos priežiūra yra sudėtingesnė. Dėmes iš jų būtina šalinti nedelsiant. Tačiau dabar esama audinių, padengtų nematomu sluoksniu, kuris apsaugo audinį nuo dėmių įsigėrimo, pakanka suteptą vietą nuvalyti servetėle.
  • Kadaise manyta, kad natūralūs pluoštai yra geriau už dirbtinius. Dabar ištobulintos dirbtinių medžiagų, tokių kaip ppoliesteris, gamybos technologijos. Todėl kombinuojant poliesterį su natūraliomis medžiagomis medvilne, linu, viskoze išgaunamas didesnis baldinio audinio tvirtumas, atsparumas dėmėms. Pažengus technologijoms poliesteris pagaminamas taip, kad jį sunku atskirti nuo vilnos.
  • Baldiniai audiniai turėtų būti valomi specialiomis priemonėmis. Apie baldo priežiūrą informaciją turėtų suteikti pardavėjas.
  • Renkantis baldą svarbus ir jo dizainas, jis turėtų derėti prie bendro interjero. Prireikus įsigyti naują baldą rekomenduojama rinktis vienspalvį, ramių atspalvių. O interjerą pagyvinti ryškesnių spalvų pagalvėlėmis ,pledais, pufais.

Šiuolaikinės tvaromo tendencijos diktuoja, kad turėtume laikytis tam tikrų principų, saugoti savo aplinką, gamtą, planetą. Todėl baldai neturėtų būti keičiami kas trejus metus, jie turėtų tarnauti bent dešimt metų. Dėl to reikia pasidomėti, gerai įsigilinti ir atsakingai pasirinkti baldinį audinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>