Daugiabučių namų administravimas – visokeriopa Jūsų namų priežiūra

Daugiabučių namų administravimasDaugiabučiai namai sensta fizine ir moraline prasme, patys gyventojai taip pat neturi lėšų daugiabučius tinkamai prižiūrėti, išlaikyti bei laiku atlikti remonto. Liftų būklė nepatenkinama, stogai ir balkonai neatitinka privalomų reikalavimų, stogeliai – avarinės būklės. Prasta lietvamzdžių bei pastatų fasadų būklė, o inžineriniai įrenginiai pasenę. Ilgą laiką į pastatų atnaujinimą ir nuolatinę, periodišką priežiūrą jų savininkai net neinvestavo, todėl daugelį metų netvarkomi ir tinkamai neprižiūrimi butai nusidėvėjo ir pradėjo kelti akivaizdžią grėsmę juose gyvenantiems butų savininkams. Naujos statybos namuose bendrijos įkuriamos be didelio vargo, tačiau jei jau bendrija įkurta derėtų pasirinkti ir tinkamą valdymo formą.

Daugiabučių namų administravimas – tai daugiabučių ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės objektų paprastasis administravimas, kai administratorius atlieka visus veiksmus, būtinus bendrojo naudojimo objektams išsaugoti ir jų naudojimui pagal tikslinę paskirtį užtikrinti. Administratorius veikia pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintus nuostatus.

Daugiabučiams pastatams, kurių patalpų savininkai nesiėmė patys prižiūrėti nuosavo turto, savivaldybė skiria administratorių bei parengia ir patvirtina jo nuostatus, numatant administratoriaus darbo tvarką ir atsakomybes, privalomų atlikti darbų sąrašą. Administruojami tik tokie daugiabučiai namai, kuriuose yra įrengti trys ir daugiau butų. Savivaldybės skiriamas administratorius yra kraštutinė priemonė, ja siekiama garantuoti tinkamą daugiabučio namo priežiūrą tol, kol savininkai nesiims jos organizuoti patys. Įstatymų nustatyta tvarka savininkų balsų dauguma visuotiniame susirinkime arba surengus apklausą, priimtas sprendimas bus pagrindas savivaldybei priimant sprendimus dėl administravimo skyrimo.

Daugiabučio gyventojams, kuriems rūpi tinkama namų priežiūra, bet kurie nori išvengti su tuo susijusių rūpesčių gali kreiptis pagalbos į administravimo paslaugas teikiančias įmones. Tai vienas geriausių sprendimų, nes daugiau nebereikės ieškoti atskirų sričių specialistų daugiabučio priežiūrai ar patiems organizuoti darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>