Distribucija

distribucija, kroviniu pervezimasDistribucija, dar kitaip žinoma kaip platinimas, tai procesas atsakingas už prekių judėjimą iš tiekėjo ar gamintojo į pardavimo vietą. Distribucija tai visuotinis terminas apimantis daugelį veiklos rūšių bei procesų. Tačiau kam tai reikalinga?

Distribucijos veikla atsakinga už pakuočių, atsargų ir sandėliavimo paslaugas bei apima tiekimo grandinės ir logistikos terminus. Distribucijos valdymas tai svarbi platintojų ir didmenininkų verslo dalis. Įmonių pelnas priklauso nuo to, kaip greitai galima perkelti savo prekes. Kuo įmonė parduoda daugiau, tuo jie daugiau ir uždirba, kas veda ties geresnės verslo ateities. Todėl platinimo valdymas svarbus siekiant, kad kompanija neprarastų konkurencingumo, užtikrintų pasisekimą bei ilgaamžiškumą. Šiais laikais distribucijos valdymas yra kur kas daugiau nei prekės perkėlimas iš taško A į tašką B. Tai taip pat apima atitinkamos informacijos rinkimą ir analizę. Šie du veiksniai naudojami siekiant išsiaiškinti rinkos paklausą bei pasiūlą, kas gali tik dar sėkmingiau pastūmėti įmonę ties didesnio pasisekimo ir pelno. Egzistuoja dvi distribucijos rūšys: komercinis ir fizinis. Komercinis platinimas, dar vadinamas pardavimų skirstymu, atsakingas už sutarčių sudarymą su klientais. Fizinis platinimas tai viskas kas susiję su logistikos įmonėse užsisimančia veikla, nuo tranportavimo ir sandėliavimo iki reikalingų dokumentų ar muitinės tvarkymo. Be pelno išlaikymo yra ir daugiau priežasčių kodėl verta naudoti platinimo valdymo strategijas. Pirma tai puikus būdas organizuoti savo gaminius, nes be organizavimo prekybininkai būtų priversti atsargas laikyti savo sukurtuose vietose, kas yra bloga idėja neturint tinkamų sąlygų, nes tokioms sukurti reikalingos papildomos išlaidos. Antra, tai naudinga vartotojams, nes visi gaminiai gali būti laikomi vienoje vietoje, todėl nebūtina keliauti per kelias skirtinga vietoves, kad gautu tai ko jiems reikia. Trečia, tai sumažina bet kokių klaidų tikimybę bei suteikia galimybę produktus pristatyti sutartu laiku.

Taigi distribucijos tikslas pasiekti efektyvų žaliavų ar galutinių gaminių tiekimą reikiamoje vietoje, reikiamu laiku. Viena tokių įmonių Lietuvoje, kuri užsiima ne tik distribucijos valdymu, bet teikia ir visas logistikos paslaugas – https://www.adrem.lt/lt/paslaugos/transportavimas-transporto-paslaugos/vietiniai-pervezimai-tarptautiniai-krovini-pervezimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>