Faktai, kurių galbūt nežinojote apie spalvingą bei įdomų gėlių pasaulį

Vos tik išgirdus žodį apželdinimas, prieš akis dažniausiai iškyla margaspalviai gėlių žiedai, puošiantys kiemą, sodą ar bet kurią kitą teritoriją nuo pat pavasario iki vėlyvo rudens. Ir iš tiesų, juk būtent gėlės yra vienas svarbiausių apželdinimo elementų. Belieka tik pridurti, kad spalvingas gėlių pasaulis džiugina ne tik savo spalvomis – jis gali ir nustebinti. Kuo? Įdomiomis detalėmis, apie kurias, tikėtina, kad nieko nežinojote.

Jei manote, kad kolekcionuoti galima tik iš svečių šalių atsivežtus suvenyrus tai – labai klystate. Pasirodo, kolekcionuoti galima ir rožes. Ir tai pirmoji sėkmingai padarė Prancūzijos imperatorienė, Napoleono Bonaparto žmona, kuri, buvo sukaupusi apie 250 rožių veislių kolekciją.

Rožių aliejus šiandien yra ypač populiarus visame pasaulyje. Jis turi daug puikių savybių – ne tik nuostabiai prabangų aromatą, bet ir drėkina, ramina, maitina odą, suteikia jai skaistumo bei elastingumo. Taigi, dėl šių savybių yra naudojamas kosmetikos, kvepalų gamyboje, aromaterapijoje, atliekant masažus. Tačiau tik nedaugelis žino, kad net apie 85 proc. viso rinkoje esančio rožių aliejaus yra pagaminama ne kur kitur, o Bulgarijoje. Tad, jei norite savo odą palepinti šiuo puikiu gaminiu ir planuojate artimiausi metu vykti į šią šalį, būtinai įsigykite bent kelis buteliukus šio aliejaus – tai bus ne tik puiki dovana sau, bet ir nuostabus aromatas lauktuvėms.

Tačiau tai dar ne viskas, ką įstabaus galima atskleisti apie šią unikalią gamtos dovaną. Jei tik pasidomėsite, kiek kainuoja buteliukas kokybiško rožių aliejaus, pamatysite, kad kaina yra ne tokia jau ir maža. Tačiau kitaip būti ir negalėtų, kadangi vienam mililitrui rožių aliejaus išgauti reikia net…. 2000 rožių žiedų.
Mūsų šalyje yra įprasta auginti tokias orchidėjas, kurios savo įstabiais žiedais džiugina kasmet. Ir tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas. Tačiau, ar žinojote, kad egzistuoja ir tokios šių gėlių rūšys, kurios pražysta tik po 15 metų? Drąsiai galima sakyti, kad tai – gėlės tik patiems kantriausiems.
Gėlių pasaulis – tarsi atskira karalystė, kurioje galime sutikti įvairias spalvas, aromatus, formas ir, žinoma, sužinoti daug įdomių faktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>