Įmonės struktūra ir sėkmingas verslas – susiję?

Imones strukturaDažnai įmonė yra apibūdinama kaip tam tikra sistema – teikianti paslaugas arba gaminanti produkciją. Kas yra sistema ir ar įmonė teisingai vadinama sistema? Remiantis sistemų teorija, sistemą turi sudaryti daugiau nei vienas elementas, tam tikrais ryšiais – techniniais, organizaciniais, ūkiniais ir kt. – susijęs su kitais elementais, joje turi būti kiti procesai ir ji turi pasižymėti savybėmis, kuriomis nepasižymi atskiri elementai. Todėl įmonę vadinti sistema – teisinga.

Tačiau sistema sėkmingai veikti gali tik tada, kai jos vidinė įmonės struktūra veikia nepriekaištingai – siekia bendrų tikslų, nors kiekvienas sistemos narys atlieka skirtingas funkcijas, reikalingas bendram tikslui pasiekti.

Kaip gražiai tai beskambėtų, realybėje dažnai atsitinka kitaip. Augant įmonei ir didėjant darbuotojų skaičiui darbą organizuoti darosi vis sunkiau: funkcijų atlikimas lėtėja ir bendro tikslo siekimas tampa sudėtingas. Tada įmonės veikla tampa lėtesnė, mažiau lanksti ir ne tokia efektyvi.

Kada žinoti, kad darbo organizavimui reikalinga reabilitacija? Kai nėra aiškios įmonės struktūros, nėra aiškių pavaldumo ir atsakomybių ribų, kai įmonės viduje atsiranda chaosas, procesai stringa, vėluoja, jaučiama įtampa tarp darbuotojų, darbai dubliuojasi arba lieka neatlikti, klientai pradeda nebepasitikėti, mažėja užsakymų ir t. t. Labai svarbu kuo greičiau ieškoti sprendimų, kol įmonė kaip sistema nepradėjo skęsti. Sprendimas yra įmonės organizacinės valdymo struktūros parengimas ir įdiegimas, vėliau stebėjimas, ar struktūra veikia ir, esant reikalui, jos permodeliavimas.

Organizacinė valdymo struktūra – tai efektyvi priemonių visuma, užtikrinanti koordinuotą įmonės veiklų organizavimą, paskirstymą ir vykdymą. Įmonės struktūra nulemia darbo ir kompetencijos pasidalijimą. Kitaip tariant, organizacijos valdymo struktūra suteikia galimybę aiškiai identifikuoti darbuotojų funkcijas ir atsakomybės sritis.

Taigi, jei pastebite, kad Jūsų įmonėje įsivyrauja chaosas, verta kuo greičiau chaosą naikinti įdiegiant organizacinę valdymo struktūrą.

One thought on “Įmonės struktūra ir sėkmingas verslas – susiję?

  1. Sėkmingas verslas priklauso nuo daug dalykų.Pirmiausiai yr svarbiausiai yra kvalifikuoti darbuotojai bet teisingai paskirstyti darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>