Investavimas – įdomus ir rizikingas žaidimas

investavimasNorint pradėti kurti verslą, nebūtina iš karto pulti į didžiąsias verslo džiungles. Turint tam tam tikrą sumą atliekamų pinigų, galima juos tinkamai ir naudingai panaudoti – investuoti. Žinoma, tai sudėtinga ir gana nenuspėjama grėsmingojo verslo sritis.

Investavimas – tai rizikingas, suteikiantis daug adrenalino žaidimas. Norint tinkamai ir sėkmingai investuoti, visų pirma, patartina perskaityti nemažai literatūros, straipsnių, atsiliepimų apie galimas ir būsimas klaidas bei kaip jų išvengti. O jeigu jau nusprendėte, jog surizikuosite ir investuokite į kokią nors nišą, svarbu laikytis keleto pagrindinių principų:

  • investuoti į augančias rinkas;
  • surasti nišų, kurios dar nėra pilnai užpildytos;
  • investuoti į tokius verslus, kurie generuoja didelį pelną;
  • dirbti tik su tomis sferomis, kuriuose turite patirties ir žinių;
  • investavimo pirmenybę teikti tikslinėms įmonėms (augančioms, pelningoms, konkurencingoms), kur būtų galimybė prisijungti prie “dukterinės” įmonės įkūrimo;
  • bendradarbiauti su atkakliais, talentingais, sąžiningais ir atsakingais įmonių vadovais;
  • aktyviai investuoti, t.y. įsigyti didžiąją dalį akcijų;

Pradedančiajam investuotojui naudingų patarimų yra labai daug. Pavyzdžiui, labai svarbu analizuoti ir pastebėti, kokie pokyčiai vyksta įvairių šalių politikoje, ekonomikoje, pramonėje. Galbūt nusimato svarbus perversmas? Dar vienas svarbus šio žaidimo aspektas – neišnaudoti viso savo turimo limito. Būtina pasilikti tam tikrą, “nedegančią” sumą pinigų, kad ir kaip iki tol sėkmingai sekėsi. O dar svarbiau – neįsiskolinti.

Investavimas tai ilgas ir ne visada nuspėjamas procesas. Norint pasiekti greito ir sėkmingo rezultato, neužteks vienos nakties. Čia ne momentinė loterija, kurioje staigiai nutrynus bilietą pamatai – laimėjai ar ne. Finansinė sėkmę galima pasiekti tik tuomet, jeigu atkakliai ir nuosekliai dirbama šiuo klausimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>