Ką daryti pradūrus padangą kelyje?

Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime yra pasitaikę automobiliu pervažiuoti kokį nors aštrų daiktą ir pradurti padangą. Kai kurie turbūt gerai prisimena sprogusios padangos garsą ir savo pastangas suvaldyti automobilį. Nors mūsų keliai gana švarūs tačiau pasitaiko ir aštrių akmenukų, varžtelių ar kitų šiukšlių dėl kurių praduriama padanga ir laikinai kelionės negalima tęsti.

Jeigu susidūrėte su šia problema, visų pirmiausia svarbu saugiai sustabdyti automobilį ir nuvaryti jį į šalikelę. Jeigu nieko neatsitiko stabdžių sistemai ir kitoms važiuoklėms dalims, didelė tikimybė, kad kelionę galėsite tęsti iš karto pasikeitę ratą.

Greičiausiai išspręsite šią problema jeigu bagažinėje turite atsarginį ratą arba padangų remonto komplektą, priešingus atveju bus reikalingas techninės pagalbos traliukas. Pirmiausia įsitikinkite ar jūsų ratlankiai prisukti su tokiais varžtais koks yra veržliaraktis automobilyje. Jei ne, pasiskolinkite iš kitų vairuotojų. Varžtai gali būti skirtingi dėl to, jog naudojate skirtingų gamintojų vasarinių ir žieminių ratų komplektus. Jei keičiate tik padangas, tuomet tai jums negresia. Užtraukite rankinė stabdį ir jei turite padėkite kietą daiktą po ratu priešingoje pusėje. Automobilyje naudinga turėti du dalykus – vienkartinį padangų remonto komplektą ir hermetizuojančius klijus. Žiemos metu prakiurusią padangą bus sunku užklijuoti naudojant guminę virvelę, ją prieš įkišant į skyle reikia pašildyti, todėl geriausia katu padangos vidų užpildyti ir specialiais klijais putomis.

Patogiausias būdas pakeisti sprogusią ar prakirstą padanga yra išsikviesti mobilią ratų taisyklą. Greitai tokią paslaugą gausite ne visuose Lietuvos rajonuose, nes tokios komandos dirba tik didžiausiuose didmiesčiuose o važinėti po kaimus jiems neapsimoka. Mobili ratų taisykla jums į vietą pristatys tinkamo dydžio abu tos pačios ašies ratus ir iš karto sumontuos. Taip jūs išvengsite antros padangos ieškojimo ir permontavimo grįžus iš kelionės. Nors ir išleisite daug, jūs sutaupysite laiko ir pamiršite apie šį nemalonų incidentą. Susitvarkyti pradurtą padangą yra tik dalis darbo, ne mažiau svarbu ir padangų būklės nuolatinė patikra prie keliones, ypač ilgesnes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>