Ką reikia žinoti norint įsiarbinti darbuotojus iš užsienio?

uzsienieciu idarbinimas

Vis daugiau įmonių susiduriant su darbo išteklių stygiumi, naujų darbuotojų žvalgomasi gretimose užsienio šalyse. Dažniausi Lietuvos darbdavių taikiniai – blogesnės ekonominės būklės šalys Baltarusija, Ukraina. Užsieniečių įdarbinimas turi savų niuansų kuriuos kiekvienos įmonės personalo skyrius turėtų žinoti norėdamas į darbinti užsienietį. Kokie yra šie skirtumai ir ką būtina žinoti?

Papildomos procedūros ir dokumentai

Lietuvos įmonėms pagal galiojančius įstatymus leidžiama įdarbinti užsienio piliečius ne ilgesniam nei 2 metų laikotarpiui, įskaitant ir darbo sutarties pratęsimus. Įdarbinant žmones iš trečiųjų šalių galioja papildomos procedūros visų pirma turi paskelbti apie laisvas darbo vietas įmonėje per Lietuvos darbo biržą ir jei neatsiranda norinčių ir galinčių dirbti darbą tuomet galima įdarbinti užsienietį. Kokių dokumentų reikia? Reikia pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą, mokslo įstaigos baigimo diplomą ar sertifikatą, taip pat reikalingas dokumentas, kad darbuotojas bent dvejus metus dirbo darbą pagal savo profesiją. Darbdavys turi parengti paaiškinamąjį motyvacinį dokumentą kodėl jam reikalingi darbuotojai iš užsienio, kokie yra atlyginimų vidurkiai pagal pareigybes, be to, būtina nurodyti apie įmonėje dirbusius ir atleistus darbuotojus, jų profesinę kvalifikaciją, kokius darbus jie atliko įmonėje. Atsakymą dažniausiai darbdaviai sulaukia per dvi savaites. Nepamirškite, kad dokumentai turi būti išversti iš patvirtinti. Kai darbo birža leidžia įdarbinti darbuotojus iš užsienio šalių tai reikia padaryti ne ilgiau nei per 60 dienų ir jiems pateikti sudarytas darbo sutartis.

Nauja supaprastinta tvarka

Nuo 2019 metų pradžios įsigaliojo supraprastinta įdarbinimo tvarka paklausių specialybių darbuotojas, tai įvairių sričių statybos darbuotojai, tarptautinių krovinių vilkikų vairuotojai, įrengimų operatoriai, montuotojai, mechanikai ir kt. Nuo to laiko nebūtina pateikti dokumentų apie jų kvalifikaciją ir nebereikia registruotis teritoriniame darbo biržos padalinyje. Leidimai dirbti Lietuvoje tapo vėl privalomi užsieniečiams kurie lankosi ir dirba komandiruočių metu. Pigios darbo jėgos antplūdis apribota sukuriant kvotas tik tų profesijų specialistams kurių labiau trūksta šiuo metu. Išlieka galioti reikalavimas mokėti ne mažesnio dydžio atlyginimą nei nustatytas vidurkis kurį analogišką darbą dirbantys Lietuvos piliečiai kitose įmonėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>