Kada reikalingas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų?

Būsto draudimo tema vis dar kelia daug diskusijų tarp gyventojų. Vieni užtikrintai sako, kad būsto draudimas būtinas, jei nori ramiai gyventi ir dirbti, ypač daugiabutyje, kitiems tai – papildomos išlaidos, kurios neduoda jokios naudos. Ką kiekvienas turėtų žinoti apie būsto draudimą? Kam reikalingas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų? Ką apie tai mano ekspertai?

Kodėl draudžiame automobilį, bet pamirštame namus?

Kiekvienas, kuris rūpinasi savo finansine ateitimi, tiek natūralia, tiek juridine, turėtų valdyti šias rizikas ir suprasti, kad netikėtai įvykus finansinė našta kris ant jų pečių ir turėti draudimą, kuris padėtų ją sumažinti būtų patogi ir naudinga našta. Būsto draudimas ir automobilio draudimas yra panašūs tik tuo, kad jų paskirtis – kompensuoti atsiradusius nuostolius. Skiriasi šių polisų objektai, rizikos, draudžiamieji įvykiai. Reikalas tas, kad vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas, o būsto draudimas – ne. Tačiau kai kuriais atvejais savininkai turės įsigyti tam tikros rūšies draudimą.

Kada būtinas namų draudimas?

Jei asmuo stato namus ir kotedžus, kurių plotas didesnis nei 80 kvadratinių metrų, jis privalo įsigyti statybos darbus ir civilinės atsakomybės draudimą. Gaila, kad daugelis statančių namus apie tai nežino, todėl skuba pirkti draudimą. Be šio draudimo daugiau nei 80% namų užbaigimo nebūtų įregistruota registre. Civilinės atsakomybės draudimu apdrausta žala tretiesiems asmenims, jų sveikatai ar turtui, pavyzdžiui, jei statytojas ką nors sužaloja, nukrito pastato konstrukcija ir ką nors apgadina ar sužaloja. Kita dažna situacija, kai nekilnojamojo turto savininkai privalo apdrausti savo turtą – būstas įsigytas su būsto paskola. Suteikdami paskolą būstui įsigyti, bankai dažnai reikalauja, kad būsto savininkai jį apdraustų. Tokiu būdu bankas kontroliuoja riziką ir rūpinasi klientu, kuris turėtų sutelkti dėmesį į būsto paskolos grąžinimą, o ne pinigų ieškojimą trečiųjų asmenų patirtiems ar sukeltiems nuostoliams kompensuoti.

Pasirūpinkite savo turtu ir apsisaugokite nuo nelaimingų atsitikimų, nes tuomet tikrai dėkosite sau, jog namus apsidraudėte. Daugiau apie paslaugas namams sužinokite čia: https://manobustas.net/category/paslaugos-namams/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>