Kaip dėl gedimų patikrinti automobilio važiuoklę?

Kruopštus žemiau aprašytų sistemų patikrinimas atsakys į klausimą apie mūsų automobilio ir svarbiausių jo sistemų būklę. Ankstyva gedimo diagnostika sutaupys daug rūpesčių ir važiuoklės remonto kainos, nes daugeliu atvejų vieno komponento defektas turi įtakos teisingam kitų sistemų veikimui ir ilgaamžiškumui.

Nusprendus patikrinti važiuoklės būklę, itin svarbu patikrinti šiuos elementus:

  • Pakabos sistema – nuo ​​šios sistemos priklauso važiavimo saugumas, vairo

reakcija, vairavimo komfortas, kitų komponentų ilgaamžiškumas. Transporto priemonė su sugedusia pakaba žymiai sutrumpina jos tarnavimo laiką. Pakabos techninės būklės įvertinimas instrumentiniais metodais servise yra tikrai efektyvesnis ir tikslesnis įvertinimas nei pagrįstas vairavimo pojūčiais.

  • Stabdžių sistema – tokiu atveju reikia diagnozuoti stabdžių pavaras ir patikrinti

stabdžių sistemos efektyvumą, matuojant stabdymo jėgas.

Vairavimo sistema – tai vienas iš labiausiai avarinių elementų. Tam įtakos turi dangos nelygumai  ir ypač vairuotojų aplaidumas bei menkas dėmesys periodinei apžiūrai. Bandymo metu svarbu patikrinti sistemos komplektiškumą, tinkamą būklę, ar nėra mechaninių pažeidimų, įskaitant įtrūkimus, įlinkimus.

  • Išmetimo sistema – sugedusi išmetimo sistema gali prastai veikti variklį ir netgi

sukelti variklio gedimą.

  • Konstrukcinių elementų patikra – problema prasideda tada, kai transporto

priemonėje yra kreivai išilginiai elementai, jo neįmanoma patikrinti nepalindus po automobiliu.

  • Korozijos centrų patikrinimas ir jų laipsnio nustatymas – dažnai atsitinka taip,

kad vairuotojai skiria dėmesį kovai su korozija tik ten, kur ji matoma iš viršaus, deja, to neužtenka, jei pradeda rūdyti minėtų sistemų ir komponentų elementai. Šiuo atveju būtina vizualiai apžiūrėti važiuoklę.

Žinoma, automobilio važiuoklę, kaip ir bendrą automobilio vertinimą, turėtų patikrinti patyręs mechanikas, pageidautina, patikimame autoservise.

 

Pirkdamas pirkėjas dažniausiai vadovaujasi emocijomis. Tada jis dažnai mato tik teigiamas puses, nekreipdamas dėmesio į trūkumus. Todėl automobilių eksperto parama yra neįkainojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>