Kaip išsirinkti vandens šildytuvą?

Vandens šildytuvas, liaudyje gerai žinomas boilerio pavadinimu yra specialus įrenginys, kuris kaupia ir šildo vandenį. Jo dėka galima visada turėti karšto vandens, nepriklausomai nuo situacijos vandentiekyje ar kitų aplinkos sąlygų. Tai be galo patogus ir komfortą didinantis sprendimas, kurį renkasi ne tik nuosavų namų ar butų gyventojai, tačiau ir viešbučiai. Aišku, nusprendus pirkti boilerį iškyla didelis klausimas – kokį gi būtent pirkti? Yra daugybė kriterijų, parametrų ir skirtumų, pagal kuriuos vandens šildytuvai skiriasi. Šiame straipsnyje būtent ir apžvelgsime skirtumus tarp įvairių įrenginių tipų bei pasidalinsime žiniomis, su kurių pagalba bus lengviau priimti sprendimą.

Talpa

Kadangi pirksite ne automobilį ar drabužį, dizainas ir išvaizda nėra labai svarbūs. Pirmuoju smuiku čia griežia techninės charakteristikos ir būtent talpa. Nuo talpos tiesiogiai priklauso boilerio tinkamumas jūsų situacijai. Jeigu ieškote galimybės pašildyti vandenį sodo nameliui, nedidelei patalpai ar vos vienam žmogui, verta pirkti nedidelį, iki 35l talpos boilerį. Dviems žmonėms arba didesniam butui jau reikėtų 60-90l talpos įrenginio, o keturių asmenų šeimai (nuosavam namui arba dideliam butui) rekomenduojama rinktis 120-130l talpos vandens šildytuvą. Turėkite omenyje ir tai, kad didesnės talpos šildytuvas užims daugiau vietos, todėl jis turi tilpti ten, kur jam numatyta vieta.

Pačio šildytuvo tipas

Jeigu jau žinote bent jau apytikrę talpą, kurios reikėtų, galima judėti prie konkretesnių poreikių ir reikalavimų. Vandens šildytuvai arba boileriai yra tik dviejų rūšių – tik elektriniai arba kombinuoti. Tik elektriniai vandens šildytuvai talpą šildo teno (kaitinimo elemento) pagalba. Jie paprastai būna kiek pigesni, tačiau jų galimybės yra labiau ribotos.

Kombinuotas boileris gali būti šildomas ne tik elektra, tačiau gali būti sujungtas ir su kitais šildymo mazgais. Tai yra labai patogu, kada reikia vandenį šildyti šaltuoju metų laiku, o į namus yra atvestas dujotiekis. Dujinis šildymas yra gerokai pigesnis už elektrinį, kuris, iš tiesų nėra labai taupus.

Kombinuotus vandens šildytuvus dar galima sujungti ir su katiline, šilumos siurbliu ar net saulės kolektoriumi.

Aišku, dar yra ir netiesioginiai arba greitaeigiai vandens šildytuvai – bet jie gerokai retesni ir apie juos kalbėti verta tada, kai yra išskirtiniai poreikiai (pvz., vandenį reikia šildyti itin greitai arba reikia labai didelės talpos įrenginio).

Matmenys

Pasirinkus talpą bei šildytuvo tipą, galima imti paiešką siaurinti. Dabar savo dėmesį sutelkite į matmenis bei šildytuvo orientaciją. Jis gali būti vertikalus arba horizontalus. Pastarieji yra gerokai retesni. Taip pat reikia paminėti, kad horizontaliame įrenginyje vanduo šyla kiek lėčiau ir pasiskirsto kiek mažiau tolygiai nei vertikaliame. Be to, dauguma patalpų gali pasiūlyti daugiau vietos „į aukštį“ nei „į plotį“, todėl vertikalūs boileriai yra kiek populiaresni. Jeigu jau visgi renkatės horizontalų įrenginį, patartina pirkti 10-20% didesnės talpos negu reikia, taip kompensuojant lėtesnį įkaitimą. Su horizontaliu vandens šildytuvu, vandens šildymo procesas bus 15-25% mažiau efektyvus nei su vertikaliu.

Kaina

Kai žinote kokios talpos, kokio dydžio ir kokio tipo vandens šildytuvą norite pirkti, pradėkite dairytis į kainas. Jūsų kriterijų apibrėžtumas turėtų gana smarkiai susiaurinti paiešką ir tikrai turėtų likti vos keli arba keliolika įrenginių, kurie pilnai patenkins jūsų poreikį. Jeigu norite lengvesnio valdymo ir priežiūros – galbūt verta mokėti daugiau, tačiau pirkti boilerį su išmaniosiomis technologijomis arba autonominėmis funkcijomis ir panašiai?

Taip pat turėkite omenyje, kad bent kas 12-18 mėnesių reikėtų, jog meistrai apžiūrėtų vandens šildytuvą ir įvertintų jo būklę.

Įdomios kainos? Paspauskite ant nuorodos ir sužinosite kiek boileriai internetu, kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>