Kaip nepasiklysti antivirusinių programų gausybėje?

AntivirusineNuo 1986 metų, kai buvo sukurtas pirmasis kompiuterių virusas „Brain“ šios kenkėjiškos programos tapo viena iš pagrindinių kompiuterių naudotojų problemų. Kompiuteriniai virusai gali plisti patys ir sukelia žalingus padarinius: trikdo kompiuterio programų darbą, keičia arba naikina kompiuteryje esančią informaciją, visiškai sugadina kompiuterį, gali būti nukreipti prieš kitus kompiuterius arba sukelia kompiuterių ar tinklų perkrovas. Šios kenkėjiškos programos dažniausiai plinta elektroniniu paštu arba būna prisegti prie programinės įrangos ir aktyvuojami ją diegiant. Taigi nei vienas nesame apsaugoti nuo kompiuterių virusų atakų nukreiptų prieš savo kompiuterį arba kitą mobilųjį įrenginį.

Asmeninę kompiuterinę įrangą gali apsaugoti tik įdiegta antivirusinė programa. Antivirusinės programos paskirtis yra aptikti ir nukenksminti kenkėjišką programinę įrangą. O rinktis yra tikrai iš ko, šių programų yra labai daug ir labai skirtingų, tačiau, nesvarbu, kokia ji bebūtų, svarbiausia reguliariai antivirusinę programinę įrangą atnaujinti, kad ji galėtų aptikti ir atpažinsi visus net ir pačius naujausius virusus.

Pasirinkus komercinę antivirusinę programą būsite garantuoti patikima kompiuterio apsauga, nes ši programinė įranga yra nuolat atnaujinama, seka visos kompiuterio sistemos ir elektroninio pašto darbą. Taip pat virusus gali aptikti ne tik pagal jų aprašus, bet ir pagal jų veikimo pobūdį, kas leidžia virusą aptikti anksčiau, dar prieš sukuriant viruso aprašą. Galiausiai, mokamos antivirusinės programos turi daugiau saugumo galimybių, pavyzdžiui, vadinamoji „smėlio dėžė“ leidžia nebijoti atidaryti nežinomus įtartinus failus, nes net, jei jis yra apkrėstas, sistema nebus paveikta.
Nenorintys mokėti už antivirusinės programos licenciją gali rinktis nemokamas antivirusines programas, kurios taip pat užtikrina bazinę kompiuterio apsaugą nuo virusų, tačiau šiek tiek nusileidžia apsaugos efektyvumu ir greitaveika. Tačiau namų vartotojams ir ne pelno siekiančioms organizacijoms tai vis tiek geras pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>