Kaip pasirūpinti vaikų sveikata?

Vaikų imunitetu derėtų rūpintis visus metus, o vasaros pabaigoje ypač atkreipti dėmesį į savo atžalų organizmo sustiprėjimą. Prižiūrėti, kad vaikas išsimiegotų, praleistų pakankamai laiko gryname ore bei gautų reikalingą vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų kiekį. Svarbiausias maistinių medžiagų šaltinis yra kasdieninis maistas. Tačiau ar šiandien galime būti tikri, kad su maistu gauname visas būtinąsias medžiagas? Pakankamo kiekio A ir D grupių vitaminų ar omega 3 riebalų rūgšties, šiandien neįmanoma gauti vien iš maisto produktų arba tokio maisto reikėtų suvalgyti neproporcingai dideles porcijas. Vitaminai vaikams reikalingi, kad palaikyti normalų vaikų imunitetą, galimas ir maisto papildų pasirinkimas. Svarbu, kad maisto papildas būtų universalus, tačiau tikrai užtikrintų visas reikalingiausias medžiagas.

Kokia žuvų taukų nauda vaikams?

Kaip vieną būtiniausių papildų galima įvardyti žuvų taukus, kurių sudėtyje gausu omega 3 riebalų rūgšties, kurios žmogaus organizmas pats nepasigamina. Papildomos omega 3 rūgštys padeda palaikyti normalią smegenų funkciją ir daro teigiamą įtaką, ypatingai vaikų smegenų vystymuisi. Ši rūgštis yra naudinga ir širdies veiklai bei regėjimui. Žuvų taukai taip pat turi vitamino D3, sustiprinančio kaulus ir imuninę sistemą. Reikalingo vitamino D kiekio užtikrinimas yra itin svarbus vaikams, ypač augimo ir brandos laikotarpiu.

Sveika vaikų mityba

Sveika mityba, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą angliavandeniu, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekius. Gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam labai svarbu. Kasdien reikia išgert 6-8 stiklines vandens, nes jis reguliuoja kūno temperatūrą, perneša deguonį į ląsteles, pašalina nereikalingas medžiagas. Angliavandeniai- pagrindinis energijos šaltinis, ypač vaikams. Jie greitai suskaidomi, rezorbuojami virškinamajame trakte ir organizmas greitai gauna reikalingą energiją. Daugiausiai per parą patariama suvartoti grūdinių produktų, daržovių ir vaisių. Mėsa, žuvis, pienas ir jų produktai yra gyvūninių baltymų tiekėjai, o baltymai, ypač gyvūniniai yra pagrindinis nepakeičiamų amino rūgščių šaltinis, labai svarbus organizmo augimui ir vystymuisi. Be to, pienas ir pieno produktai- pagrindinis baltymų ir kalcio šaltinis. Saldumynus, cukrų druską reikėtų valgyti mažus kiekius ir retai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>