Kaip susiplanuoti kiemo apželdinimą?

Ką pirmiausia reikėtų atlikti aplink namą, kas svarbiau: sodo apželdinimas ar tvoros apželdinimas? Priešingai nei manote, tai nėra maža investicija, todėl reikia planuoti iš anksto. Tinkama darbų seka ir konsultacijos su specialistais padės išvengti papildomų išlaidų tam kas jau padaryta. Apdailinant teritoriją aplink namą nebūtina viską daryti iš karto, tačiau geriau viską apgalvoti ir suplanuoti.

Kokia bus tvora, kur bus įvažiavimas į sklypą ir įvažiavimas į garažą, kokie bus takai, ko reikia poilsio zonoje, kurioje sklypo dalyje bus veja, dekoratyviniai gėlynai ar norite statyti pavėsinę, o gal įsirengsite tvenkinį?

Lengviausia būtų šį koncepcinį darbą pavesti apželdinimo specialistui, kuris parengtų išsamų, profesionalų viso sodo projektą. Tačiau jei nusprendėte nesinaudoti dizainerio paslaugomis, pravartu  būtų viską bent jau nusibraižyti popieriaus lape. Kai jau žinosite, ko norite savo kieme, apsvarstykite, kokia tvarka geriausia tai įgyvendinti.

Apželdinimo darbai jei turite šlaitą

Ar žinojote, kad sodas ant šlaito yra labai populiarus? Kai kurie žmonės sąmoningai kuria iškilias zonas, kad pasiektų tokį efektą. Taigi, jei turite sklypą su skardžiu, kurio šlaitas yra net ir nemažas, galite nesijaudinti – dizainerių patarimu tikrai išsirinksite puikų projektą ir sukursite nepaprastą žalumos kupiną erdvę.

Kad šlaito apželdinimas prie namo atrodytų gerai, jį reikia tinkamai sutvirtinti. Šlaitams geriausiai tinka stiprios ir greitai augančios rūšys. Patartina sodinti visžalius ir spygliuočių krūmus (pavyzdžiui, kadagius, nykštukines kalnines pušis), kurie papuoš sodą net žiemą. Lapuočių krūmai (pvz., barkūnas, pūslenis, šaltalankis, šluota) taip pat gerai atrodo ant pylimų ir kalvų. Daugiamečiai augalai taip pat gerai augs šlaituose, sudarydami tankius kupstus ir apsunkindami piktžolių plitimą. Kalvų šlaituose taip pat galima sodinti prieskonines žoleles (pavyzdžiui, levandas, samaninius šalavijus, čiobrelius, raudonėlius, erškėtuoges). Dirvą patartina uždengti agrotekstiliniu audiniu, kuris apribos piktžolių plitimą. Nepamirškite, kad duobės, į kurias ketinate sodinti augalus, turi būti iškastos taip, kad šaknų kamuolys būtų vertikaliai.

Šlaitų apželdinimas pavėsingose vietose

Šlaituose, esančiuose pavėsingose vietovėse, geriausiai tinka pavėsį mėgstantys augalai, kurie greitai auga ir per trumpą laiką sandariai uždengia plotą. Tai, pavyzdžiui, paprastoji peruvinė viksva, paprastoji gebenė, akmeninė raktažolė ir arborvitae. Kai kurios iš jų yra visžalės rūšys, kurios puoš sodą net ir žiemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>