Kaminai: ką reikia žinoti?

KaminaiKaminas – vienas iš svarbiausių namo elementų ir elementas, kurio pasirinkimui negalima taupyti nei pinigų, nei laiko, nes jis užtikrina kokybišką išmetamųjų dujų pašalinimą iš namo šildymo sistemos. Dažniausiai kaminai klasifikuojami į mūrinius kaminus iš plytų arba blokelių su nerūdijančio plieno įdėklu, modulinius kaminus iš lavos arba keramzitbetonio blokelių su keramikiniu įdėklu ir apšiltintus dvisienius dūmtraukius, dar kitaip vadinamus – metalinius pristatomus kaminus.

Kamino tipo pasirinkimą dažniausiai diktuoja namo ir šildymo sistemos, išmetamųjų dujų išmetimo tipas, taip pat kaina, tačiau kaina kaip pagrindiniu kriterijumi remtis specialistai nerekomenduoja, o siūlo kreiptis į specialistus, kurie padės surasti optimaliausią sprendimą Jūsų namams.

Daugeliui kyla klausimas, ar reikalingi kamino įdėklai. Kamino įdėklai pagerina trauką, nuo jų lygių sienelių kaupiasi mažiau suodžių, o susikaupusius – lengviau išvalyti, įdėklai iš nerūdijančio plieno yra atsparūs suodžių gaisrui, kai temperatūra kamine pakyla net iki 1200 laipsnių. Be to, pavyzdžiui, plytinio kamino sienelė šyla apie 40 minučių, o kamino įdėklas įkaista per 1–2 minutes, todėl sumažėja kondensato susidarymas, dėl ko ilgėja kamino eksploatavimo trukmė. Tačiau Lietuvoje vis dar populiaresni yra kaminai be įdėklų, nes šis statybos reikalavimas atsirado, palyginti, neseniai.

Renkantis kaminą svarbu pasidomėti, ar konkretus kaminas ir jo elementai yra sertifikuoti, būtina rinktis gaminus, pažymėtus CE ženklu. Ant kaminų ir jo dalių turi būti nurodyti standartai, temperatūros klasė, slėgio klasė, atsparumas kondensatui, atsparumas korozijai, dūmtraukio medžiaga, sienelės storis, atsparumas suodžių gaisrui, leistini minimalūs atstumai iki degių medžiagų ir kt. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kokia yra metalo sudėtis ir eksploatavimo sąlygos. O kamino montavimą patikėti tik profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>