Kodėl verta įsigyti parktronikus automobiliui?

Partronikai arba parkavimo davikliai – tai prietaisai, sukurti tam, kad palengvintų automobilių vairuotojams transporto priemonės pastatymą ten, kur šį procesą apsunkina įvairios kliūtys – dažniausiai kitos mašinos arba pastatų sienos. Automobilių apgadinimas parkavimo metu ilgus metus buvo gan dažnu reiškiniu. Šis procesas nėra pats lengviausias net ir patyrusiems vairuotojams, o kai lauke yra tamsu, arba užduotį apsunkina oro sąlygos, tai klaidos padarymo tikimybė išauga kelis kartus.

Jei pačioje šių prietaisų atsiradimo pradžioje jei buvo montuojami tik į prabangius automobilius klasės „liuks“ tai laikui bėgant ir pingant technologijoms, parktronikus galima rasti kone visose naujose modeliuose, o kai kuriais atvejais sistema būna papildoma ir vaizdo kameromis. Parkavimo davikliai yra 2-jų tipų: ultragarsiniai ir elektromagnetiniai. Jie dažniausia yra montuojami į galinį automobilio bamperį, tačiau šiuolaikinėse transporto priemonėse juos galima sutikti įmontuotus ir priekyje. Taip pat kartais jie yra tiesiog paslėpti tarp mašinos apdailos elementų. Ultragarsinių parktronikų veikimas yra panašus į echo lokatorių – jie siunčiau ultragarso bangas, kurių pagalba nustato atstumą iki galimos kliūties ir perspėja apie tai vairuotoją. Kuo arčiau kliūtis – tuo dažnesnis signalas sklinda iš sistemos. Tačiau tokie davikliai nėra 100 procentų patikimi, nes jų tikslumas labai priklauso nuo paviršiaus, nuo kurio atsidaužia bangos. Elektromagnetiniuose prietaisuose atstumas yra nustatomas elektromagnetinio lauko pagalba. Jis leidžia pastebėti net ir pačias mažiausias kliūtis.

Kaip jau ir buvo minėta, parktronikai yra ypač naudingi blogo matomumo sąlygomis. Lietus, sniegas tamsus paros laikas – tai smarkiai matomumą apsunkinantys veiksniai. Ir kalba neina vien apie nepatyrusius vairuotojus, kurie neabejotinai gali ypatingai džiaugtis turėdami tokį pagalbininką kaip parktronikas. Taigi jei jums rūpi jūsų automobilio būklė ir norite maksimaliai sumažinti riziką jį apgadinti, arba sukelti net ir nedideles avarijas kiemuose, tai reikėtų rintai pamąstyti apie parktroniką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>