Kokius stoglangius geriausia rinktis?

stoglangiai, namaiProjektuojant būsimus namus ir klojant stogą būtina numatyti tinkamą vietą stoglangiams. Tačiau juos renkantis dažnai kyla pačių įvairiausių klausimų, pavyzdžiui, kurie stoglangiai yra geresni, mediniai ar plastikiniai; kokie yra jų techniniai parametrai; ekonomiškumas; ilgaamžiškumas ir priežiūra. Be to yra aktualus ir kainų skirtumas, ir nuo kokių parametrų ar dydžio jis priklauso.

Daugelis specialistų nerekomenduoja šlaitiniams stogams gaminti stoglangių, pagamintų iš PVC. Tokiu atveju, yra siūloma rinktis dviejų tipų stoglangius, pagamintus iš lakuotos medienos arba medine šerdimi su patvaria poliuretano danga. Būtent kombinuoti stoglangiai, pagaminti su poliuretanu, pasižymi savo patvarumu, ilgaamžiškumu, atsparumu drėgmei, o jų paviršius yra vientisas ir be jokių sujungimo siūlių. Ši technologija yra itin praktiška, nes tokių stoglangių rėmus yra paprasta nuvalyti ir po kiek laiko jų nereikės atnaujinti ir perlakuoti. Galima rinktis iš ypač plataus asortimento, kur įvairiausi stoglangių parametrai priklauso nuo stiklo paketo tipo. O stoglangiai, pagaminti iš PVC yra brangesni už medinius.

Įrenginėjant stoglangius yra labai svarbus optimalus aukštis, kad būtų geras vaizdo matomumas ir patogus bei praktiškas atidarymas.

Stoglangių įrengimo meistrai rekomenduoja stogo langus montuoti 90 cm aukštyje, matuojant nuo grindų. Tai yra optimalus aukštis, nes puikiai matomas vaizdas per langą, sėdint. Tačiau jei stoglangį planuojate įrenginėti mansardoje, tuomet reiktų rinktis 150 cm aukštį nuo grindų. Tokiu atveju, labai tiks stoglangiai su apatine rankena.

Jei renkatės klasikinius, per vidurį varstomus stoglangius, tuomet rekomenduotina juos montuoti 1,3-1,4 m aukštyje, montuojant nuo grindų. Svarbiausia, kad lango vidurys būtų akių lygyje, tuomet matysite optimalų vaizdą.

Taigi renkantis stoglangius, svarbiausia atkreipti dėmesį į patalpos plotą, stogo konstrukciją ir nuolydį, patalpos paskirtį, stoglangio montavimo aukštį, šilumos laidumą, izoliaciją ir kitas jūsų poreikius, atitinkančias savybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>