Langai plastikiniai ar mediniai: kokius rinktis?

Langai plastikiniaiSeniau niekas net nesvarstė kitų alternatyvų – visuose namuose montuodavo medinius langus, tačiau šiandien galima rinktis iš skirtingų variantų: medinių, plastikinių, aliuminių. Tačiau gyvenamuosiuose namuose populiariausi – plastikiniai ir mediniai. Taigi, kokius rinktis ir kokiomis savybėmis pasižymi langai plastikiniai ir mediniai?

Kurie geresni – plastikiniai ar mediniai – pasakyti sunku, nes šiandien tiek vieni, tiek kiti pasižymi daugybe teigiamų savybių, tačiau abu variantai turi ir minusų, todėl rinktis reikia atsižvelgiant į daugelį individualių poreikių.

Mediniai langai yra brangesni, nes medis – natūrali medžiaga, kurios apdirbimas yra sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau darbo, be to medinius langų rėmus reikia impregnuoti, lakuoti, dažyti ir pan. Plastikiniai langai, šiuo atveju, yra pagaminami paprasčiau, todėl kainuoja pigiau.

Medinius langus be to, kad reikia kas kiek metų papildomai perlakuoti, perdažyti ir pan., yra sunkiau valyti, į medį lengviau įsigeria purvas ir kiti nešvarumai. Plastikinius langus galima greitai ir paprastai nuvalyti drėgna šluoste, jų nereikia papildomai dažyti, lakuoti ir impregnuoti.

Plastikiniai langai, be kita ko, pasižymi itin reikšminga savybe – tai galimybe pasirinkti įvairius vedinimo variantus, t. y., plastikiniai langai turi daugiau atidarymo variantų. Mediniai langai dažniausiai yra atidaromi tik dviem variantais.

Mediniai langai vertingi tuo, kad juose nesikaupia kondensatas ir nesusidaro šalčio slenkstis, o medinius langų rėmus malonu paliesti net stipriai šąlant, nes medis „netraukia“ šalčio.

Taigi, čia paminėtos svarbiausios, tačiau tikrai ne visos, plastikinių ir medinių langų savybės, padedančios apsispręsti, kokius langus rinktis savo namuose. Kokius langus bepasirinktumėte, svarbiausia, kad būtumėte jais patenkinti ir jie patenkintų visus Jūsų poreikius, pagal kuriuos rinkotės langus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>