Led lemputės namų apšvietime: kaip tinkamai išsirinkti?

LED apšvietimasRenkantis apšvietimą namuose ne tik svarbu išsirinkti šviestuvus namams, bet ir tinkamai pasirinkti lemputes. Dabar pačios efektyviausios yra Led šviesą skleidžiančios lemputės. Įvairios lempučių formos leidžia lengvai priderinti lemputes prie šviestuvų, todėl kiekvienas gali nesunkiai išsirinkti.

Vis dėlto, kartais Led apšvietimas namuose tampa sudėtingu uždaviniu – šviesos intensyvumo parametrai skiriasi nuo senųjų kaitrinių ir fluorasencinių lempučių, todėl sunku susigaudyti, kokios lemputės Jums reikalingos. Prieš renkantis, turite atkreipti dėmesį, kad Led lemputės identifikuojamos ne vatais, o liumenais, kurie nurodo šviesos intensyvumą. Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, todėl žmonės tiki, jog vatai nurodo lemputės šviesumą, tačiau tai nurodo elektros energijos sunaudojimą. Kuo didesnis liumeno skaičius – tuo šviesa bus intensyvesnė ir ryškesnė.

Jei Jūsų namus puošia modernūs šviestuvai – prie jų galite priderinti ir atitinkamą lemputės šviesos spalvą. Taip kuriamas apšvietimas namuose taps išbaigtesnis ir atitinkamose erdvėse sukurs norimą nuotaiką. Led lemputė gali skleisti įvairios spalvos šviesą, kuri varijuoja nuo namų aplinkai artimesnės baltos šviesos iki violetinės ar raudonos. Namų erdvei paprastai rekomenduojamos trys šviesos spalvinės kategorijos – švelniai balta, šiltai balta ir balta. Švelniai balta ir šiltai balta šviesos gali būti prilyginamos kaitrinių lempučių skleidžiamam gelsvam atspalviui. Tokia jauki šviesa puikiai tinkama svetainės apšvietimui. Tačiau jei reikalingas itin ryškus apšvietimas – rekomenduojama rinktis intensyviai baltos šviesos Led lemputes. Jos gali būti naudojamos vonioje, darbo kambaryje ar kitose itin intensyvios šviesos reikalaujančiose namo erdvėse.

Dar vienas svarbus aspektas į kurį privalote atkreipti dėmesį, jei norite, kad Led apšvietimas namuose tinkamai funkcionuotų – tai jungiklių ir Led apšvietimo susiejimas. Paprasčiausia būtų naudoti jungiklius, kurie leistų reguliuoti šviesos intensyvumą – jei nesate tikri ar namų jungikliai tinkami – verta pasikonsultuoti su apšvietimo sistemų profesionalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>