Lova – ne tik miegui

Lova
Miegamasis yra pati asmeniškiausia erdvė namuose, į kurią mažiausiai norisi įsileisti pašalinius asmenis, tai erdvė, kurią kuriame tik sau. Miegamasis, o ypač miegamojo lova – asmeninė poilsio oazė, tačiau, ar visada ją įrengiame teisingai?

Miegamojo kambarys dažniausiai nėra labai erdvus, o jo centre visada yra svarbiausias šios erdvės baldas – miegamojo lova, kuri dažniausiai yra dvigulė, nepriklausomai nuo to, ar joje miega vienas, ar du žmonės. Populiariausias lovos dydis yra 160×200 cm, tiek erdvės pilnai užtenka dviems žmonėms kokybiškai pailsėti ir atgauti jėgas po sunkios darbo dienos. Tačiau pagal asmeninius poreikius miegamojo lova gali būti siauresnė arba platesnė – 180×200 cm, dar vadinama karališko dydžio miegamojo lova. Lovos dydį reikia rinktis pagal miegamojo kambario erdvę, nes prie lovos turi likti pakankamai laisvos vietos laisvai judėti kambaryje.

Kokybiška miegamojo lova turi turėti kokybiškas groteles, geriausia – medines, nes jos užtikrina čiužinio ilgaamžiškumą, lovos higieną ir taisyklingą kūno padėtį miego metu. Taip pat reikia pasirūpinti kokybišku čiužiniu, kuris turi atitikti visus konkretaus miegotojo poreikius ir miegojimo įpročius, esant reikalui, čiužinys gali būti skirtingų kietumo zonų vyrui ir moteriai, tai užtikrina kokybišką poilsį abiems.

Lova dažniausiai naudojama miegui, tačiau retas, kuris nemėgsta tingiais savaitgalio rytais arba vakarais lovoje skaityti knygą arba žiūrėti filmus, todėl, esant poreikiui, gaminant lovą galima įmontuoti net gi reguliuojamas groteles, kurios gali būti valdomos specialiu pulteliu – jos užtikrina dar aukštesnį komforto lygį tinginiaujant lovoje, nes į kokybiško poilsio sąvoką įeina ne tik miegas.

Taigi renkantis miegamojo lovą reikia nesuklysti, nes joje praleidžiame trečdalį laiko miegodami, o dar pusę tiek – kitaip poilsiaudami. O kokybiškas pilsis reiškia ne tik didesnį darbingumą, bet ir geresnę nuotaiką ir sveikesnį kūną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>