Nuo ko priklauso siuntų kaina?

SiuntuKasdien yra išsiunčiama ir gaunama tūkstančiai siuntų: tiek Lietuvos ribose, tiek tarptautinių. Kiekvienam rūpi siuntos pristatymo kaina ir terminas, kada siunta pasieks gavėją. Šie du dalykai yra tarpusavyje susiję ir, iš esmės, priklauso nuo finansinių galimybių. Taigi kaip apskaičiuojama siuntinio pristatymo kaina?

Lietuvoje siuntomis laikomos siuntos, kurios yra sunkesnės nei 500 g, siuntos aukštis yra didesnis nei 20 mm, ilgis didesnis nei 381 mm, o o plotis didesnis nei 305 mm. Siuntos nesiekiančios šių išmatavimų ir svorio yra priskiriamos prie laiškų. Siuntos kaina priklauso, pirmiausia, nuo vietos, kur siunčiate siuntinį ir nuo svorio – kuo siunta didesnė, sunkesnė ir kuo toliau siunčiate – tuo kaina didesnė. Toliau rikiuojasi kiti aspektai – ar siuntą norite registruoti, kad galėtumėte sekti jos kelią, ar siunčiate ekonominiu, ar pirmenybiniu būdu. Jeigu norite, kad siunta greičiau pasiektų gavėją ir renkatės pirmenybinį siuntos pristatymo būdą – pristatymas kainuos brangiau.

Tarptautinėms siuntoms galioja panašūs kainos nustatymo reikalavimai. Siuntinių pristatymo kaina priklauso nuo to, iš kurios šalies, į kurią šalį siunta bus siunčiama, taip pat nuo siuntos dydžio ir pakuotės tipo – ar tai yra voko dydžio, ar nedidelės dėžės dydžio siunta. Taip pat kita kaina yra siunčiamiems dokumentams. O brangiausiai kainuoja didelės siuntos, kurių transportavimui reikia palečių ir didesnių transporto priemonių – siunčiant buitinę techniką, baldus ir panašiai. Be abejo, prieš siunčiant siuntą reikia nurodyti jos išmatavimus, nes nuo jų labiausiai priklauso siuntinio pristatymo išlaidos. Paskutinė kainos dedamoji yra tokia pati kaip Lietuvoje keliaujančių siuntų – paprastas arba prioritetinis siuntimo būdas.

Taigi siunčiant tiek vietines, tiek tarptautines siuntas reikia įvertinti keletą atskirų kriterijų, nuo kurių priklauso siuntos pristatymo kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>