Nustumiami ar atveriami vartai, ką pasirinkti?

Grįžtant namo ar atvykus svečiams pirmiau už namus ar kiemą mus pasitinka kiemo vartai. Tai ne tik mūsų namų „vizitinė kortelė“, bet ir elementas, suteikiantis patogumo ir komforto. Anksčiau naudotas teritorijos aptvėrimui tvoras baigiantys pakeisti vartai vis dažniau montuojami su automatikos sistemomis, kurios leidžia uždaryti bei atidaryti vartus netgi per atstumą. Lietuvoje naudojami dviejų rūšių vartai – nustumiami ir atveriami. Tad norintiems įsirengti kiemo vartus, dažniausiai kyla klausimas, kuriuos vartus pasirinkti? Apžvelkime šių vartų savybes, ir išsirinkti tinkamus vartus taps lengviau.

● Nustumiami vartai
Šie vartai atidaromi ir uždaromi rankiniu arba automatiniu būdu nustumiant juos į šoną. Didžiausias šios rūšies vartų privalumas yra tai, kad jiems nereikia skirti papildomos kiemo erdvės, tad šie vartai ypač tinkami nedidelio ploto kiemui. Vartų gamintojai siūlo gan platų nustumiamų vartų pasirinkimą. Tad spalvine ir dizaino prasme nustumiami vartai gali būti priderinti prie įvairios kiemo aplinkos. Žinoma, kaip ir atveriami, taip ir nustumiami vartai labiausiai vertinami dėl savo patogumo. Ypač komfortiška naudoti automatines kiemo vartų sistemas, kurias valdyti galima netgi nuotoliniui būdu. Įsigyti kokybišką įvairių rūšių kiemo vartų automatiką, pultelius vartams ir kitus vartams skirtus priedus galite internetinėje svetainėje shtorm.lt .

● Atveriami vartai
Šie vartai atidaromi ir uždaromi atveriant juos į kiemo vidų arba į išorę. Atveriami vartai gali būti vienos arba dviejų dalių. Lyginant su nustumiamais vartais, šiems vartams reikia skirti šiek tiek kiemo erdvės. Amplitudė, kurią užims atsidarantys ar užsidarantys vartai turi būti visuomet laisva. Kaip ir nustumiamus vartus, atveriamus taip pat galima valdyti pulteliu per atstumą. Tad naudojimosi patogumo prasme abi vartų rūšys yra lygiavertės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>