Pigios šildymo alternatyvos

krosneles

Pigios šildymo alternatyvos ir mažesni šildymo kaštai yra ta sritis, apie kurią dažnas susimąstome tik artėjant naujam šildymo sezonui. Kartais rasti alternatyvių sprendimų taip ir lieka pažadu, tačiau pasirinkimų išties yra, o šildymo specialistai gali pasiūlyti įvairių variantų, atsižvelgdami į kiekvieno poreikius.

Vertinantiems funkcionalumą

Rinkdamiesi alternatyvias ir dažniausiai pigesnes namo, buto ar kitos patalpos apšildymo priemones, dėmesį atkreipiame ir į estetinį vaizdą. Dažnai stengiamasi, jog krosnelė ar židinys būtų pritaikytas prie interjero ir atliktų ne tik šildymo funkciją, tačiau taptų ir stilinga detale, suteikiančia jaukumo pasirinktoms erdvėms.

Pavyzdžiui, svetainėje zidiniaipigiau.lt siūloma gausybė kompaktiškų ir stilingų krosnelių variantų. Jos gali būti vadinamos alternatyva židiniui, nes ne visose erdvėse yra techninės galimybės įrengti didesnę pakurą, sumontuoti reikiamą dūmų ištraukimo sistemą. Krosnelės yra puikus sprendimas taupantiems erdvę ir pinigus – ieškantiems pigaus šildymo alternatyvų.

Krosnelės gali būti net kelių rūšių: ketinės, plieninės, akumuliacinės, su kokline ar keramikos apdaila. Jas galima rinktis tiek kaip papildomą, tiek ir kaip pagrindinį patalpų apšildymo šaltinį. Taip pat – jos gali šildyti vandenį, būti sujungtos su patalpų šildymo sistema. Galima rinktis ir krosneles, kurios turi pakurą, ant kurios galima gaminti maistą. Taigi pigesnio šildymo alternatyva yra ir sprendimas, įgalinantis atlikti vieną ar kelias papildomas funkcijas.

Į ką svarbu atsižvelgti?

Ieškant pigių patalpų šildymo sprendimų ir renkantis krosnelės ar židinio tipą reikia atsižvelgti į keletą svarbių techninių parametrų, susijusių tiek su jau minėtomis funkcijomis, tiek ir su techninėmis pakuros įrengimo galimybėmis patalpoje.

Krosnelė yra universalesnė todėl, jog ji lengviau pritaikoma mažesnėse erdvėse. Nors ji yra mažesnė nei įprastas židinys, tačiau funkcionalumu išties nenusileidžia, o, pavyzdžiui, maisto gaminimo funkcija, yra išskirtinai krosnelių bruožas.

Įrengdami malkomis, briketais ar kito tipo malkiniu kuru kūrenamas pakuras namuose turite atsižvelgti į tai, jog neišvengsite dulkių ar kitų smulkių medienos atplaišų, tad parinkdami vietą krosnelei turite pasirūpinti ri tuo, jog aplinkui būtų galima įrengti tam tikrą salelę. Tai svarbu ne tik dėl estetikos, tačiau ir dėl saugumo. Aplinkui pakurą negali būti degių paviršių, būtina laikytis visų priešgaisrinės saugos reikalavimų, įrengti dūmų signalizaciją.

Dūmų šalinimo sistema – tai dar vienas svarbus aspektas. Pagal krosnelės tipą ir jos vietą patalpoje parenkamas tinkamiausias kaminas ir įrengiama dūmų šalinimo sistema. Šį darbą taip pat dera patikėti specialistams, nes jie profesionaliai apskaičiuos reikiamus dūmtraukio parametrus, užtikrins nepriekaištingą dūmų pašalinimą.

Taigi pigesnės šildymo alternatyvos reikalauja ir šiek tiek papildomų įrengimo ir priežiūros kaštų, tačiau užtikrina jaukumą ir šilumą už išties patrauklią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>