Radiatorių kaina gali skirtis bene dešimt kartų

Radiatoriu kainosDaugiabučiuose ir privačiuose gyvenamuosiuose namuose populiariausiu šildymo metodu išlieka šildymas radiatoriais, iš kurių dažniausiai montuojami skardiniai, aliuminiai ir ketiniai radiatoriai. Nežinote, kokį radiatorių pasirinkti savo būstui?

Pirmiausia turite įvertinti, ar tai bus nauja šildymo sistema, ar tiesiog seni radiatoriai bus keičiami naujais nekeičiant vamzdyno. Pirmuoju atveju pasirinkimas platesnis, antruoju – reikia rinktis, kurie bus analogiškai prijungiami prie esančios šildymo sistemos. Taip pat radiatoriaus galingumas, kuris turi būti parenkamas pagal patalpos charakteristikas – plotą, šiluminę izoliaciją, aukštį, langų dydį ir panašiai. Galiausiai, pagal tai, koks bus radiatoriaus pajungimas, nes galimi dviejų tipų pajungimai – šoninis arba apatinis pajungimas.

Nauji skardiniai radiatoriai yra pigiausi. Jie greitai įkaista, tačiau greitai ir atvėsta, todėl reikia nuolatos prižiūrėti, kad šiluma būtų palaikoma nuolat. Skardinių radiatorių pasirinkimas palyginti platus, jie būna viengubi, dvigubi arba trigubi, įvairių dydžių ir išmatavimų.

Aliuminiai radiatoriai yra šiek tiek brangesni už skardinius, tačiau tam pačiam efektui pasiekti užtenka mažesnio ploto radiatoriaus. Jie greičiausiai įšyla, tačiau greičiausiai ir atvėsta. Didžiausias trūkumas, kad šie radiatoriai gali prakiurti dėl cirkuliuojančiame vandenyje esančių abrazyvinių medžiagų.

Ketaus, dar vadinami špižiniais, radiatoriai populiariausi yra senuose namuose ir senose šildymo sistemose, kurias dabar būtent norima pakeisti. Naujų ketaus radiatorių pasirinkimas nėra platus, tačiau jie pasižymi tuo, kad ilgai įšyla ir ilgai atvėsta, taigi ilgai išlaiko šilumą, reikalauja mažiausiai priežiūros ir yra ekonomiškiausi.

Radiatorių kainos skiriasi labai stipriai: nuo pigiausių skardinių iki pačių brangiausių, kurie gali būti gaminami iš kitų medžiagų, tačiau nėra tokie populiarūs. Renkantis radiatorių savo būstui reikia atsakingai apsvarstyti poreikius ir galimybes, nes tik taip bus užtikrinama šiluma namuose.

One thought on “Radiatorių kaina gali skirtis bene dešimt kartų

  1. Su kokiais metalo dažais geriausia dažyti radiatorius, nes žmona nenori baltos spalvos, jai prie interjero netinka. O ir pirkti spalvotų nelabai randame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>