Tommy Hilfiger: ilgas kelias sėkmės link

Tommy HilfigerKas šiandien nežino vieno iš garsiausių prekės ženklų Tommy Hilfiger – lyderiaujančio prabangos prekių, vyriškų, moteriškų ir vaikiškų drabužių, sportinės aprangos, džinsų, taip pat aksesuarų, avalynės, kvepalų ir interjero detalių gamintojo? Tačiau kiek iš mūsų žino, kokį sunkų kelią šis prekės ženklas nuėjo, kol užsitarnavo vietą po saule mados industrijoje?

Amerikietis Thomas Jacob Hilfiger 1969 metais, dar besimokydamas vidurinėje mokykloje, turėdamas vos 150 dolerių, atidarė keletą drabužių parduotuvių „People‘s Place“, vėliau net nesimokęs dizaino subtilybių, kūrė drabužius įvairiems Amerikos butikams. Atrodė, viskas klostosi puikiai: jaunąjį dizainerį pastebėjo verslininkas Mohan Murjani ir pasiūlė tapti jo naujos vyrų drabužių kolekcijos kūrimo pagalbininku, nes tikėjo Thomas kaip dizaineriu.

Tai buvo puiki patirtis ir Thomas 1985 metais pristatė pirmąją savo vardinę kolekciją, atidarė keletą Tommy Hilfiger parduotuvių, tačiau sėkmė nuo jo nusigręžė. Pirmosios parduotuvės bankrutavo, o prekės ženklo drabužiai nesulaukė visuotinio pripažinimo.

Tačiau dizaineris nenuleido rankų ir toliau kūrė naujas kolekcijas, išlaikančias panašų stilių ir savitus prekės ženklo bruožus. Ir po kelerių metų sėkmė nusišypsojo: Tommy Hilfiger idėjos buvo pastebėtos ir įvertintos, o drabužius užsakė kelios garsios Amerikos universalinės parduotuvės. Ir jau 1988 metais prekės ženklo Tommy Hilfiger drabužių ir kitų prekių pardavimai pasiekė 25 milijonus Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių, devinto dešimtmečio viduryje – pusė milijardo, o dešimtmečio pabaigoje – ir vienas milijardas dolerių.

Šiandien Tommy Hilfiger vis dar yra Amerikos prekės ženklas, nors du trečdaliai jos veiklos yra vykdomi Europoje, valdant amerikiečių kompanijai „Phillips-Van Heusen“, kuri prekės ženklą nupirko 2010 metais. Tačiau vienu iš svarbiausių asmenų kompanijoje vis dar yra Thomas Jacob Hilfiger, iki šiol dirbantis pagrindiniu kolekcijų dizaineriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>