Tvoros ir vartai: derinkite prie namo, stogo ir durų

Tvoros ir vartaiRenkantis vartus patariama atsižvelgti į bendrą aplinkos ir namų įvaizdį, derinti spalvas prie tvoros, vartelių. Taip sukursite harmoningą aplinką, atitinkančią jūsų poreikius. Dažniausiai vartus tenka gaminti pagal specialius išmatavimus, todėl juos reikia užsisakyti. Tokiu atveju galite rinktis ne tik medžiagas, bet ir spalvas, stilių, dekoratyvias detales.

Tvoros ir vartai – jų spalvos turėtų būti derinamos ne tik prie namo durų, bet ir prie namo ir jo stogo spalvos. Pasirinkus natūralias medžio spalvas galima derinti šviesesnius ir tamsesnius jo atspalvius. Prie balto namo, baltų durų ir langinių, geriausiai tiktų ir balta ar pilkšva tvora. Jei namo stogas raudonas gražiai derėtų ir tamsiai ruda ar raudona tvora, taip pat, jei esate drąsūs, galite derinti ir mėlyną, žalią bei raudoną spalvas. Paprastai nusisamdę namų projektuotojus visada galite su jais konsultuotis ir jie būtinai pasiūlys tiek jums priimtiną variantą tiek ir variantą tokį, kuris patiktų ne tik Jums bet ir gražiai derėtų Jūsų kaimynystėje.

Vartai turi būti to paties stiliaus, kaip tvora, bet puošnesni. Žinoma, jeigu jie yra tos pačios medžiagos, kaip ir tvora. Beje, vartai reikalingi net ir tada, kai sodybą riboja tanki gyvatvorė arba akmenų sienelė. Tada vartai turi papildyti architektūrinį sodybos statinių sprendimą, pavyzdžiui, derėti prie balkonų tvorelių arba laiptų turėklų. Turi atitikti ir dydis – prie kuklaus namelio juokingai atrodys milžiniški vartai. Todėl užsakant namo projektą reikėtų pagalvoti ir apie vartus įvažiuoti ir vartelius vaikščioti. Atminkite, jog labai svarbu, kad vartai negali būti tik atsiribojimo detalė, ji turi įsilieti į visumos kompoziciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>