Vaikų ugdymas šeimoje

Laimė yra tiems, kurie turi artimus žmones, kurie jais rūpinasi ir gali prasmingai pasidalinti savo mintimis. Kaip žinia, visada lengviau rūpintis kitais nei savimi, o mylėti artimą lengviau nei save patį. Žmonės, turintys šeimą ir tikrai brangių žmonių grupę, yra laimingi. Tai vertybė. Dvasinio bendravimo dėka žmogus pašauktas į gyvenimą juo dalintis, įgyti ir kaupti dvasinius turtus. Šeima yra artimiausi žmonės, su kuriais norisi praleisti kuo daugiau laiko? Jūsų vaikui sunku susikaupti būryje kitų mažamečių? Yra išeitis – vaikų ugdymas namuose. Nuo 2020 m. Rugsėjo 1 d. vaikai gali mokytis namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektas nustato Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytas šeimų vaikų ugdymo procedūras ir sąlygas.

Mokymasis namie tinka skurstantiems, sutaupoma pinigų, kuomet vaikai lieka namuose

Diskusijos dėl šeimų pasirinkimo mokyti vaikus namuose vyksta jau ne pirmus metus, pagaliau galime įteisinti procesą ir sudaryti sąlygas skurstantiems tėvams. Nustatydami tam tikras sąlygas šeimoms, įgyvendindami apsaugos priemones, kad vaikai būtų apsaugoti nuo žalos, apibrėždami mokyklų vaidmenį šiame procese, galime tai įsipareigoti. Tėvai, studentai, norintys, kad šis metodas būtų tinkamiausias, turi turėti pasirinkimą. Atėjus karantinui, visos mokyklos staiga turėjo pereiti prie nuotolinio mokymosi ir su tuo susitvarkė labai sėkmingai. Sveikintina, kad švietimas Lietuvoje darosi įvairesnis, atviresnis ir labiau prisitaikantis prie skirtingų poreikių mokiniams ir galimas ugdymas šeimoje.

Ar yra reikalavimai, kuriuos turi atitikti šeima, kad vaikai galėtų mokytis namuose?

Jei norite, kad vaikas galėtų mokytis iš namų turite atitikti keletą paprastų reikalavimų. Jei per pastaruosius dvejus metus šeimoje nebuvo vaikų teisių pažeidimų, įskaitant narkotikų vartojimą, tėvų psichotropinių medžiagų vartojimą, alkoholizmą, smurtą, minimalias ar bendrąsias auklėjimo priemones ir pan., vaikai gali būti mokomi namuose. Dėl vaikų priežiūros ir ugdymo namuose tėvai turi pateikti informaciją, įrodančią, kad Valstybinio vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo departamento įgaliota regioninė įstaiga nenustatė vaiko teisių pažeidimų. Mokyklos, pasirašiusios mokymo sutartį, aprūpins mokinius vadovėliais, konsultuos vaikus, sudarys sąlygas dalyvauti mokyklos neformaliojo vaikų švietimo programose ir veiklose, taip pat prevencinėse socialinės ir emocinės raidos programose. Per mokslo metus mokytojai iš mokyklų, du kartus vertins mokinių ugdymosi pasiekimus ir pažangą, taip pat ar tenkinami mokinių socializacijos poreikiai.

Jei nuspręsite, kad Jūsų vaikams geriau likti namuose, kadangi mama dirba iš namų ir puikiai pasirūpins vaikais, nepamirškite pasidomėti, ką veikti su vaikais ir kaip juos sudominti mokytis, kaip atrodo ugdymas per žaidimus.Tėveliams naudingos informacijos rasite straipsniuose – http://vaikas123.lt/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>