Vystote ūkį? Paramos gavimo galimybės

Parama jaunajam ūkininkui yra labai svarbi. Parama ūkininkams yra suteikiama iš ES lėšų. Parama jauniesiems ūkininkams 2023, tai naujas ES projektas. Parama ūkio įkūrimui gali padėti daugeliui jaunų ūkininkų, kurie nori pradėti verslą.

 

Tik 11 % visų ūkių Europos Sąjungoje valdo jaunesni nei 40 metų ūkininkai, o įtikinti daugiau jaunų žmonių pradėti ūkininkauti yra didelis iššūkis. Susidūrusi su ūkininkaujančių gyventojų senėjimu, ES stiprina savo pastangas paskatinti jaunimą verstis ūkininkauti. Jauniesiems ūkininkams ištiesiama pagalbos ranka pradėti savo verslą, skiriant dotacijas steigimui, paramą pajamoms ir išmokas, pavyzdžiui, papildomus mokymus.

Parama naujos kartos Europos ūkininkams ne tik padidina būsimą ES žemės ūkio konkurencingumą; tai taip pat padeda užtikrinti Europos maisto tiekimą ateinantiems metams. Jauniesiems ūkininkams skirta parama. Jaunieji ūkininkai gauna papildomos pagalbos iš ES pajamų rėmimo priemonių išmokos jaunajam ūkininkui (JFP) forma. Paprastai nacionalinės valdžios institucijos turi: atidėti iki 2 % viso savo pajamų rėmimo finansavimo JFP; nusprendžia, kiek hektarų vienam ūkiui bus remiamas pagal JFP (iki 90 ha); pasirinkti vieną iš YFP skaičiavimo būdų (iki 50 proc. ūkininkų pajamų paramos išmokų); nuspręsti, ar YFP naudos gavėjai turėtų turėti reikiamų įgūdžių ir (arba) atitikti tam tikrus mokymo reikalavimus; suteikti JFP penkeriems metams nuo reikalavimus atitinkančių jaunųjų ūkininkų įsikūrimo; teikti pirmenybę jauniesiems ūkininkams, kai reikia gauti teises į bazines išmokas iš nacionalinio/regioninio rezervo (ES šalyse, kurios įgyvendina bazinės išmokos schemą, šis prioritetas svarbus jauniesiems ūkininkams, kurie neturi teisių į išmokas, kurie turi mažiau teisių į išmokas nei hektarų žemės ūkio paskirties žemę arba turintys mažos vertės teises į išmokas). Be to, kaimo plėtros programose dažnai numatomos papildomos priemonės, padedančios jauniems ūkininkams pradėti. Ši parama gali apimti dotacijas, paskolas ar garantijas, skirtas padėti plėtoti kaimo verslą, arba patarimus, kaip geriausia pradėti ūkininkauti.

Šios kaimo plėtros priemonės taip pat remiamos „jaunųjų ūkininkų“ iniciatyva. Tai apjungia Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) teikiamą paramą ir Europos investicijų banko patirtį. Iš viso ši parama sieks 1 mlrd. eurų. Šias paskolas administruos vietiniai bankai ir visoje ES veikiančios lizingo bendrovės. Mažiausiai 10 proc. dalyvaujantiems bankams paskolintos sumos bus skirta jaunesniems nei 41 metų ūkininkams, kuriems bus taikomos konkurencingos finansavimo sąlygos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>