Kam reikalingas rizikos valdymas įmonėje?

Vienas iš pagrindinių kiekvienos įmonės uždavinių yra suvaldyti visą galimą riziką ir jos padarinius. Efektyvus rizikos valdymas priklauso nuo keleto dalykų: veiklos skaidrumo, savalaikiu sprendimų priėmimu ir informacijos valdymu. Dėl to, svarbu įdiegti patikimus IT sprendimus, leidžiančius laiku pastebėti galimas rizikas bei apsaugoti duomenis, nuo galimų kibernetinių atakų. Tai labai aktualu įmonėms, kurios teikia savo paslaugas viešajam sektoriui: tarptautinės prekybos, nacionalinių finansų valdymo ir kitose srityse. Įdiegta išmani rizikos valdymo sistema padeda sumažinti kaštus, atlikti greičiau audito procesus bei gauti investicijų grąžą. Taip pat sumažinti riziką ir jos neigiamas pasekmes įmonės veiklos efektyvumui. Tad galima teigti jog rizikos valdymo sistema įmonėje atlieka apsauginę funkciją, leidžiančią optimizuoti įvairius verslo procesus, skirtinguose lygiuose ir padaliniuose. Taip pat leidžia sumažinti mechaninių darbų kiekį ir skaitmenizuoti daug svarbių procesų.

Pagal visus teisinius reglamentus, kiekviena darbo vieta, esanti įmonėje turėtų turėti rizikos vertinimo ir valdymo aprašą ar instrukciją, kaip vienu ar kitu atveju turėtų elgtis pagal savo pareigybes ir kompetencijas, tą vietą užimantis darbuotojas. Dažnai pateikiamas ir apklausos forma, vertinant tam tikras situacijas, susijusias su technine sritimi: įrenginiais, technologijomis, tiekiamomis medžiagomis ir gaminiais, jų pastatymu ar įrengimu bei technine būkle; organizacine sritimi: valdymu, finansiniais klausimais, darbo organizavimu, prevencijos tvarkomis ir vykdymo schemomis, darbo trukme;  žmogiškąja sritimi: kvalifikacijos suteikimu, kompetencijomis, sveikatingumo klausimais, apmokymais, instruktavimu.

Tad apibendrinant, galima teigti, jog rizikos vertinimas apima prevencijos priemones, kaip elgtis darbo vietoje, nustatant realų pavojų ir rizikas darbo vietoje, numatant jų pašalinimo būdus, metodus, terminus bei atsakingus asmenis. Geriausia kreiptis į savo srities specialistus, kurie geriausiai žino, kaip suvaldyti galimas rizikas bei parengti visą reikalingą dokumentaciją ir prevencijos strategiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>