Kokie yra leukemijos simptomai ir gydymas?

Leukemija – tai organizmo kraują formuojančių audinių, įskaitant kaulų čiulpus ir limfinę sistemą, vėžys. Yra daug leukemijos tipų. Kai kurios leukemijos formos dažniau pasitaiko vaikams. Kitos leukemijos formos dažniausiai pasireiškia suaugusiesiems. Leukemija paprastai apima baltuosius kraujo kūnelius. Jūsų baltieji kraujo kūneliai yra stiprūs kovotojai su infekcijomis – jie paprastai auga ir dalijasi tvarkingai, nes jų reikia jūsų organizmui. Tačiau žmonėms, sergantiems leukemija, kaulų čiulpai gamina per daug nenormalių baltųjų kraujo kūnelių, kurie neveikia tinkamai. Leukemijos gydymas gali būti sudėtingas, priklausomai nuo leukemijos tipo ir kitų veiksnių. Tačiau yra strategijų ir išteklių, kurie gali padėti sėkmingai gydyti.

Simptomai

Leukemijos simptomai skiriasi priklausomai nuo leukemijos tipo. Dažni leukemijos požymiai ir simptomai yra šie:

  • Karščiavimas ar šaltkrėtis.
  • Nuolatinis nuovargis, silpnumas.
  • Dažnos arba sunkios infekcijos.
  • Svorio sumažėjimas.
  • Padidėję limfmazgiai, padidėjusios kepenys ar blužnis.
  • Lengvas kraujavimas ar mėlynės.
  • Pasikartojantis kraujavimas iš nosies.
  • Mažos raudonos dėmės odoje (petechijos).
  • Pernelyg didelis prakaitavimas, ypač naktį.
  • Kaulų skausmas ar jautrumas.

Leukemijos gydymas

Leukemijos gydymas priklauso nuo daugelio veiksnių. Gydytojas nustato leukemijos gydymo galimybes, atsižvelgdamas į jūsų amžių ir bendrą sveikatos būklę, leukemijos tipą ir ar ji išplito į kitas jūsų kūno dalis, įskaitant centrinę nervų sistemą. Įprasti gydymo būdai, naudojami kovojant su leukemija, yra šie:

Chemoterapija. Chemoterapija yra pagrindinė leukemijos gydymo forma. Šis gydymas vaistais naudoja chemines medžiagas leukemijos ląstelėms naikinti. Priklausomai nuo leukemijos tipo, galite gauti vieną vaistą arba vaistų derinį.

Tikslinė terapija. Tikslinis gydymas vaistais yra skirtas specifiniams vėžio ląstelių pažeidimams. Blokuodami šiuos anomalijas, tikslinis gydymas vaistais gali sukelti vėžio ląstelių mirtį. Terapija radiacija. Radiacinė terapija naudoja rentgeno spindulius ar kitus didelės energijos pluoštus, kad pažeistų leukemijos ląsteles ir sustabdytų jų augimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>