Krikštynų dovana: ar visada ji turi būti praktiška?

Krikstynu dovanosKrikštynos – tai šventė visiems: tiek vaikui, tiek tėvams, tiek krikšto tėvams. Krikštas pirmiausia turi simbolinę reikšmę – tai svarbiausias iš septynių krikščionybės sakramentų, kurio metu nuplaunamos visos krikštijamojo nuodėmės ir jis tampa Bažnyčios nariu. Žvelgiant iš žemiškesnės pusės – tai pirmoji kūdikio šventė. Priimtina, kad švenčių proga dovanojamos dovanos, o kadangi ši šventė tokia ypatinga, kyla klausimas, kokią krikštynų dovaną pasirinkti?

Be abejo, pirmiausia reikia įvertinti, kokie santykiai sieja su krikštijamu vaiku ir ar šventėje dalyvaujate kaip paprastas svečias, ar esate tėvai, seneliai arba krikšto tėvai. Kitas klausimas, geriau rinktis praktišką ar simbolišką dovaną?

Visada galima dovanoti žaislus, nors priimtiniausia, kad jie būtų saugūs, mieli, geriausia minkšti, tokiomis progomis ypatingai vertinamas rankų darbas. Taip pat galima dovanoti kitas praktiškas smulkmenas: drabužėlius, vardinius čiulptukus su laikikliais ir panašiai. Taip, tokios dovanos tinka dovanoti, jei esate paprastas svečias. Tėvai gali nedovanoti nieko, nes jie rengia šventę, gali pasirūpinti šventės prisiminimais nuotraukose, vėliau paruošti specialius prisiminimų, nuotraukų albumus. Tačiau jei esate seneliai arba krikšto tėvai, vertėtų rinktis simbolines, vertingas, išliekamąją vertę turinčias dovanas. Tokiu atveju geriausios krikštynų dovanos – juvelyrikos dirbiniai iš tauriųjų metalų.

Net ir paaugęs vaikas visada saugos ir vertins graviruotus, kitaip puoštus gaminius iš sidabro arba aukso: pradedant papuošalais baigiant įdomesniais juvelyriniais gaminiais – šaukšteliais, čiulptukais, barškučiais, kitais žaisliukais, įvairiomis figūrėlėmis. Šie suvenyrai iš sidabro arba aukso puikiai įprasmina krikštynų šventę, tampa relikvija. Ant šių juvelyrinių dirbinių gali būti išgraviruoti krikštijamojo inicialai, gimimo arba šventės data, naujagimio ūgis, svoris, palinkėjimas arba kiti asmeniškai svarbūs dalykai ir mintys. Tokios dovanos ir jas padovanoję šventės dalyviai nebus pamiršti net ir suaugus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>