Patarimai, padėsiantys apsisaugoti nuo virusų kompiuteryje

Sunku įsivaizduoti, kiek informacijos šiais laikais sukaupta internete. Be visko, kas naudinga, jis gali būti kupinas daugybės pavojų. Žinoma, mes kalbame apie kompiuterio virusus ir kenkėjiškas programas, kurios sukelia daug problemų kompiuterių vartotojams.

Kas yra kompiuteriniai virusai?

Kompiuterinis virusas – tai programa arba programos kodo dalis, kuri parsisiunčiama į kompiuterį be savininko žinios ir leidimo.

Kaip plinta virusai kompiuteryje?

Negalima sakyti, kad jie „gyvena“ tik pasauliniame tinkle ir „nepuola“ įprastų kompiuterių. Deja, nėra failų tipų, kurių nebūtų galima užkrėsti ar įsilaužti. Virusai gali keliauti iš įrenginio į įrenginį ir nusėsti programose, dokumentuose ir net asmeniniame susirašinėjime.

Todėl atskleisime jums keletą labai paprastų, bet patikimų paslapčių, kurios padės apsaugoti kompiuterį nuo pavojų, o dar daugiau informacijos rasite – https://www.manoit.lt/category/antivirusines-programos/.

Naudokite tik licencijuotas antivirusines programas

Visi žino, kad antivirusinės programos įdiegimas yra pirmas žingsnis siekiant apsaugoti kompiuterį. Nepaisant to, daugelis į tai žiūri lengvai ir diegia abejotinos kilmės programas. Kad ir kaip paradoksaliai tai atrodytų, pasitaiko atvejų, kai nemokamos antivirusinės neapsaugo, o greičiau atsisiunčia kenkėjiškų programų.

Reguliariai atnaujinkite antivirusinę programą

Nepamirškite, kad licencijuotos antivirusinės programos įdiegimas yra tik pusė darbo. Norint veiksmingai apsaugoti, reikia nuolat stebėti jos būseną: nuskaityti kompiuterį ir keičiamąsias laikmenas, ištrinti rastus kenkėjiškus failus, atnaujinti antivirusinę duomenų bazę.

Periodiškai išsaugokite svarbius failus saugioje vietoje

Ir tai ne tik apie kompiuterį. Pagrindinė užduotis yra, priešingai, perkelti informaciją į vietą, kuri yra kuo toliau nuo jūsų kompiuterio. Pavyzdžiui, nukopijuokite į keičiamąją laikmeną. Idealiu atveju sukurkite atsarginę kopiją debesies serveryje internete.

Neatidarykite abejotinų nuorodų ir iššokančiųjų langų naršyklėje

Atminkite, kad kenkėjiškos programos negali patekti į jūsų kompiuterį be jūsų pagalbos. Labai dažnai taip nutinka, kai sekate nežinomas nuorodas arba paspaudžiate ant intriguojančios nuotraukos ar žinutčs, kurios jus domina su viliojančia informacija.

Patikrinkite svetainių, kuriose lankotės, autentiškumą

Viena iš pagrindinių saugumo taisyklių – nesikreipti į nežinomus ir įtartinus šaltinius, nebent tai absoliučiai būtina. Jei tikrai reikia apsilankyti svetainėje, kuri patraukė jūsų dėmesį, patikrinkite adreso autentiškumą naršyklės juostoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>