Žaidžiam stalo tenisą

stalo tenisasUž lango dar žiema, vakarai šalti ilgi ir tamsūs. Norisi įdomios, aktyvios, reakciją lavinančios veiklos ar atsipalaidavimo būdo po sunkios darbo dienos. Puiki išeitis – stalo tenisas!

Niekada nežaidėte šio smagaus žaidimo? Taisyklės nesuprantamos? Manote – nesugebėsite? Ar esate ne tokie greiti ir vikrūs kaip norėtumėte. Su tokiomis dvejonėmis susiduria nemažai žmonių. Yra geras posakis “nepabandęs – nesužinosi”.Tad pirmyn!

Pagrindinės judėjimo taisyklės:

  1. Neatlikti dviejų judesių vietoje vieno. Pavyzdžiui, jeigu kamuoliukas jau netoli, reikėti žengti žingsnį artimesniąja koja, o jeigu toli – pradėti judėti reikėti tolimesnia koja;
  2. Viso žaidimo metu reikia nuolatos laisvai ir greitai judėti;
  3. Smūgiuoti tik iš patogios padėties.

Žaidžiant stalo tenisą galima ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir neblogai pasportuoti. Žaidžiant kelias partijas iš eilės, “vietoje” nubėgama net keli kilometrai. Neįtikėtina! Tvirtinamos ir rankos. Smūgiuojant kamuoliuką, galima padaryti net iki 1000 gestų.

Dar keli pastebėjimai. Norint tapti geru stalo teniso žaidėju, labai svarbu suprasti žaidimo techniką. Vienas svarbiausių aspektų – tinkamas kamuoliuko padavimas.  Šiame etape svarbų vaidmenį atlieka riešas – tinkamas kampas, pasukimas. Efektyviausias kamuoliuko padavimas yra į patį stalo centrą. Smūgiai skirstomi į trumpus ir ilgus.

Vienas ilgas padavimas, priešininkas atsikerta. Toliau seka staigesnis atsimušimas. Puiku, priešininkas nesureagavo. Sužaista viena partija, gal ir nesivadovaujant taisyklėmis, padarius nemažai klaidų. Bet juk taip smagu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>