Katė šeriasi: kokios priežastys ir ką daryti?

Priimdami katę į namus turite susitaikyti su tuo, kad kone nuolat kažkur rasite jos kailio plaukelių. Taigi, šėrimasis katėms yra įprastas dalykas. Tad visgi kas tai skatina ir galbūt įmanoma bent dalinai šią problemą pažaboti? 

Kodėl katės šeriasi?

Šėrimasis gali priklausyti nuo katės veislės – pavyzdžiui, ilgesnį poplaukį turinčios katės, tikėtina, šersis labiau nei tos, kurios turi trumpesnį poplaukį.

Įtakos turi ir metų laikas. Jei katė būna lauke, tai ji šeriasi sezoniškai, tačiau auginamos namuose daugiau ar mažiau šeriasi visus metus. Galima pastebėti nežymų šėrimosi suintensyvėjimą pavasarį.

Šėrimosi suintensyvėjimą gali sąlygoti sausas namų oras – tuomet sausėja katės oda.

Priežastis gali slypėti ir vitaminų ar kitų reikšmingų medžiagų stokoje. Todėl svarbu, kad ėdalas katei būtų aukščiausios kokybės. Platų pasirinkimą tokio maisto rasite čia – https://evet.lt/category/maistas-katems?maisto-rusis2=konservai. Verta žinoti, jog pigus nesubalansuotas ėdalas gali neužtikrinti reikalingo vertingų riebalų rūgščių kiekio, tad katė gali labiau šertis.

Šėrimąsi gali sąlygoti ir alergija, pavyzdžiui, maistui. Priežasčių gali būti ir dar daugiau: parazitai, sveikatos problemos, stresas ar kt.

Ar įmanoma sumažinti katės šėrimąsi?

Reikia paminėti, jog labai svarbu identifikuoti katės šėrimosi priežastį, juo labiau jei tai kažkoks sveikatos sutrikimas.

Galima katę nuvežti į kirpyklą, kad būtų iššukuotas poplaukis – tikslinga procedūrą atlikti prieš šėrimosi sezoną.

Taip pat su problema susidoroti gali padėti ir vitaminai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>