Rubinas ir jo istorija

 

Daugelis kultūrų ilgą laiką rubiną laikė karaliumi iš visų akmenų. Nenuostabu, kad rubino simbolika ir istorija turi daug asociacijų su galia ir turtais. Rubino turėjimas tariamai davė naudos ir saugojo savininko valdas bei padėjo kaupti turtus. Pažymėtina, kad šis brangakmenis padėdavo jo savininkui įsigyti daugiau kitų brangakmenių. Nešiojant kaip talismaną, rubino mistinės savybės apima asmeninę apsaugą. Žmonės tikėjo, kad akmenį nešiojant kairėje, širdies pusėje, nešėjai galėtų ramiai gyventi. Niekas negalėjo atimti jų žemės ar rango. Kraujo spalvos akmuo apsaugotų juos nuo visų pavojų, net jų namus nuo audrų. Į kraują panaši rubino spalva, be jokios abejonės, paskatino stiprias asociacijas su šiuo gyvybę palaikančiu skysčiu. Manoma, kad tie, kurie rizikavo savo gyvybe, turi ypatingą ryšį su brangakmeniu.

Senovės birmiečiai rubiną vertino kaip kareivių akmenį. Jie tikėjo, kad tai suteikia nepažeidžiamumą. Tačiau nešioti jį nepakako. Šią naudą gaudavo tik tie, kuriems fiziškai buvo „įmontuoti“ rubinai. Jie tikėjo, kad yra apsaugoti nuo iečių, kardų ar ginklų žaizdų. Kiti šaltiniai teigė, kad rubinai ir kiti raudoni akmenys gali pašalinti kraujavimą ir uždegimą, taip pat padidinti kūno šilumą. Tiesą sakant, pamatysite, kad folkloras, supantis kitą garsųjį raudonąjį brangakmenį, granatą, turi daug panašumų su rubino simbolika ir istorija. Prieš kuriant mokslinę brangakmenių rūšių klasifikaciją, daugelis žmonių visus raudonus brangakmenius laikė to paties tipo brangakmeniais. Vidinis Rubino švytėjimas rodo, kad galbūt jame yra vidinė ugnis. Šis vizualinis efektas galėjo įkvėpti kai kurių įdomių istorijų tėkmę. Rubinas, įdėtas į vandenį, gali jį užvirinti. Jei brangakmenis paslėptas įvyniojime, jis gali prasiskverbti ir atskleisti savo buvimą. Auskarai su rubinu ar žiedai su rubinu, ant kiekvienos moters atrodytu tiesiog stulbinančiai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>