Dažai baldams – susikurkite unikalų interjerą

Dažai baldamasDažai baldams ne tik apsaugo medieną nuo pašalinio poveikio, tačiau ir suteikia jiems individualumo, o namams – savotiško charakterio.Vidaus baldus reikėtų dažyti ta spalva, kuri tiks prie interjero ar kaip tik estetiškai išsiskirs. Kai kuriuos spalvų derinius sunku suvaldyti, pavyzdžiui, geltoną ir purpurinę, oranžinę ir tamsiai mėlyną, tamsiai mėlyną ir rudą, raudoną ir žalią, rožinę ir žalią, netgi juodą ir tamsiai mėlyną. Vis dėlto, rekomenduojama rinktis pakankamai adekvačius spalvų tonus. Jei Jūsų patalpa yra vienspalvė, visai nebloga mintis nudažyti porą kėdžių spalvų blokais. Kiekviena gali būti skirtingo atspalvio, tačiau spalvos turi derėti tarpusavyje. Jei baldai stovės lauke, derinimas tampa ne toks svarbus – norint natūralaus įsiliejimo, dažykite natūraliomis ryškiomis sodo spalvomis ir atspalviais: žaliu, raudonu, gelsvu, šviesiai mėlynu atspalviu ir pan.

Prieš griebdamiesi teptuko, visų pirma, paruoškite medieną dažymui. Jei norite, kad nauji dažai ilgai laikytųsi, turite nuskusti seną viršutinį apdailos sluoksnį. Jei baldas buvo vaškuotas, jį nuimsite su plieno vata, terpentinu arba vaitspiritu, o lakui reikės švitrinio popieriaus, toliau – kantrybė! Kai paviršius bus švarus, dažai geriau kibs prie paviršiaus. Visuomet geriau pirma užtepti grunto sluoksnį. Akrilinis gruntas – geras pasirinkimas, kadangi jį lengva naudoti, o išsiliejusius dažus greitai nuvalysite vandeniu.

Po gruntavimo užtepkite du plonus sluoksnius dažų. Leiskite kiekvienam sluoksniui visiškai išdžiūti prieš tepdami sekantį, tada apdaila bus tvirtesnė. Tarp sluoksnių pašiauškite dažus labai smulkiu švitriniu popieriumi. Kai viskas išdžius, padenkite baldą viršutiniu akrilinio lako sluoksniu. Nudažius baldą jį nuvalykite, tada švelniai patrinkite permatomu baldų vašku, kuris suteiks medienai blizgesio bei bus apsauginis jo sluoksnis, be to, nereikės lakuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>