Kas yra sinchroninis vertimas?

vertimai-vilniuje

Sinchroninis vertimas, tai vertimas, kuris atliekamas tuo pačiu metu kai girdimas ir originalus tekstas. Jis gali būti naudingas daugiakalbiuose renginiuose atvykus įtakingam užsienio pranešėjui, kurio pranešimą atvyko pasiklausyti žmonės, ne visai suprantantys originalios kalbos. Klausytojai gali savo specialiuose imtuvuose tiesiog pasirinkti ar klausyti originalo ar į tam tikrą kalbą išversto teksto.

Kaip tai padaroma?

Vertėjai dirba specialiuose garso kabinose, kuriose sėdi su ausinėmis, klausosi pašnekovo ir tuo pačiu metu, į savo atskirą mikrofoną, išverčia tekstą į taisyklingą kalbą. Vertėjas pranešėjo mintis išverčia beveik tuo pačiu metu, kai jos išsakomos. Paprastai vertimas atsilieka vos 2-5 s. arba porą sakinių. Tai labai įtemptas darbas reikalaujantis didelio susikaupimo, greitos reakcijos bei susidorojimo su stresu ir nuovargiu. Tokio pobūdžio darbą gali dirbti tik gerą atmintį turintys bei gebantys vienu metu ir klausyti ir versti tą patį tekstą. Todėl šiam darbui paprastai būna bent 2 vertėjai, kurie dirba pamainomis kas pusvalandį.

Kur tai gali būti panaudojama?

  • Gido vertėjai. Toks vertimas gali būti itin naudingas žmonėms, kurie verčiasi gido paslaugomis, nes tokiu būdu galima tiesiogiai versti gido pasakojimus reikiama kalba. Taip ekskursijos, patalpų apžiūros, parodos ar kiti svarbūs renginiai gali būti suprantami visiems žmonėms, reikiama kalba.
  • Nedideli susitikimai. Susitikimuose ar iškilminguose vakarienėse, kada dalyvauja iki 10 žmonių gali būti naudojami specialūs kilnojamieji sinchroninio vertimo įrenginiai. Tokių būdų vertėjas verčia tekstą į mikrofoną, kuris siųstuvų pagalba perduodamas į klausytojo ausines.
  • Vertimas nuotoliniu būdu. Šis sinchroninio vertimo būdas naudojamas kai nėra poreikio ar galimybės dalyvauti renginyje ar kitame svarbiame pristatyme. Tokiu būdu vertėjas gali būdamas kitoje patalpoje ar net kitame pasaulio kampelyje tiesiogiai girdėti pašnekovo žodžius ir kaip mat juos versti į reikiamą kalbą.

Jeigu jums reikalingi vertėjai, galite kreiptis šiuo internetiniu adresu: https://www.metropolis.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>