Garažo vartų technika: kaip pasirinkti?

Vartu technikaGaražo vartams keliame skirtingus reikalavimus, tačiau du svarbiausi – tai dizainas ir funkcionalumas. Labai svarbu, kad garažo vartai būtų estetiški, nes tai sklypo, jei garažas yra įrengtas atskirame pastate, arba namų, jei garažas ir namas yra tame pačiame statinyje, elementas, kurį pirmiausia pamatote grįžę namo ir kuris pirmiausiai pasitinka Jūsų svečius. Tačiau dar svarbesnis yra garažo vartų funkcionalumas, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkta vartų technika ir kiti elementai. Taigi, kokią vartų techniką rinktis, kad garažo vartai netaptų rūpesčiu?

Apie garažo vartus, kuriuos kiekvieną kartą reikėtų atidaryti ir uždaryti rankomis, jau beveik niekas negalvoja. Yra ir kitų garažo vartų idėjų – nustumiami vartai, atveriami vartai, tačiau populiariausi ir praktiškiausi yra pakeliami garažo vartai.

Pakeliami garažo vartai dar gali būti:

  • Pakeliami plokštuminiai garažo vartai. Tai seniausias ir pigiausias tipas. Jie atidaro į išorę, pasikelia visa plokštuma, susistumia po garažo stogu. Didžiausias minusas – yra laidūs šalčiui, todėl tinkamesni garažams, kurie yra įrengti atskirame statinyje nuo gyvenamojo namo.
  • Pakeliami segmentiniai (sekcijiniai) garažo vartai. Jie atsidaro vertikaliai į viršų ir dėl segmentų, iš kurių yra sudaryti, taupo vietą. Neišsikiša į išorę ar vidų, todėl nereikia nerimauti dėl šalia esančių kitų objektų arba daiktų. Jie nėra tokie pralaidūs šalčiui, gerai išlaiko šilumą, todėl tinkami garažams, kurie yra įrengti viename statinyje su gyvenamosiomis patalpomis.
  • Automatiniai susukami garažo vartai. Jie yra susukami sąramos aukštyje, todėl užima minimaliai vietos garažo viduje. Jų minusas toks pat kaip ir plokštuminių vartų – dėl nedidelio storio sunkiai išlaiko šilumą ir yra laidūs šalčiui.

Taigi, kaip matote, pasirinkimas yra, palyginti, platus, todėl kiekvienas ras optimaliausią variantą. Svarbiausia, kad vartai būtų funkcionalūs ir estetiški.

One thought on “Garažo vartų technika: kaip pasirinkti?

  1. Dar reikia labai atsakingai pasirinkti imone. Mes taip pat dareme vartus ir tikrai ilgai rinkomes, bet neteko nusivilti. Tad ne tik vartu tipa reikia rinktis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>