Meditacija – nauda ir kūnui, ir sielai

MeditacijaŠiandien visi bėgame, skubame, vos spėjame suktis savo gyvenimo rate, tačiau ar esame laimingi? Dauguma teigia, kad yra laimingi ir patenkinti tokiu gyvenimo tempu, bet, pasidomėjus labiau, prisipažįsta, kad kartais jaučiasi pasimetę savyje ir savo mintyse, kad trūksta ramaus pabuvimo su savimi. Dauguma teigia, kad kartais save pagauna sėdint ir žiūrint į vieną tašką, nors ant darbo stalo stovi kalnai dokumentų arba laukia svarbus susitikimas su verslo partneriais.

Toks sėdėjimas ir žiūrėjimas į vieną tašką, iš esmės, yra maža meditacijos alternatyva ir užuomina, kad galbūt verta išbandyti meditaciją?

Meditacija – tai savo proto sutelkimas arba gilus pasinėrimas į apmąstymus tyloje arba pasitelkiant mantrą, maldą religiniais arba dvasiniais tikslais, vienas iš atsipalaidavimo būdų. Žinoma, toks apibrėžimas nėra apibrėžiantis visą meditacijos esmę, kuri yra kilusi iš budistų vienuolių, nes meditacija yra individualus dalykas kiekvienam išbandžiusiam. Šiuolaikinės meditacijos tikslas – pajusti savo kūną, geriau suvokti savo jausmus, nuraminti mintis, galiausiai nors trumpam atsiriboti nuo protą ir kūną varginančio triukšmo, technologijų, bendravimo. Tačiau meditacija suteikia naudą ne tik protui, bet ir kūnui: trumpa meditacija kūnui suteikia tiek pat naujos energijos, kiek ir kelios valandos miego.

Meditaciją propaguoti galima pagal asmeninius poreikius: galima rinktis meditaciją grupėmis, taip pat medituoti vienam. Pasaulyje populiarėja meditavimas grupėmis, nes tai sukuria ypatingą energetinį lauką, todėl tokią metodiką darbe taiko net įvairios organizacijos – „Google“, NASA, JAV olimpinė rinktinė, Jungtinių Valstijų karinių jūrų pajėgų specialusis padalinys.

Taigi, jei jaučiatės pasimetęs, pavargęs, jaučiate, kad nesusitvarkote su savimi ir savo mintimis, tačiau įprastas poilsis nepadeda, verta išbandyti meditaciją – aukščiausio lygio atsipalaidavimą kūnui ir sielai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>