Kaip sužinoti muitinės taikomų mokesčių prekėms sumą?

mokesciu skaiciavimas

Kiekvienos šalies muitinės tarnybos pagrindinė pareiga – užkirsti kelią nelegalių, draudžiamų ir nedeklaruotų prekių patekimą į šalį bei tiksliai apskaičiuoti ir kontroliuoti importuojamų ir eksportuojamų prekių srautus ir su jais susijusius mokesčius pagal tos šalies galiojančius įstatymus. Kai prekės perkamos ar parduodamos ne Europos Sąjungos šalyse reikia iš anksto paruošti dokumentus ir apskaičiuoti kiek ir kokių mokesčių reikės mokėti.

Paprastiems vartotojams siunčiant mažos vertės siuntas iki 22 eurų be transportavimo kainos muito mokesčių mokėti nereikia, tačiau čia nagrinėjame įmones kurios siunčia kelis ar keliasdešimt tūkstančių eurų vertės krovinius kurių apmokestinimas priklauso nuo prekių grupės. Alkoholio ir tabako gaminiams galioja kitos apmuitinimo taisyklės nei kitoms prekėms.

Nereikėtų pamiršti dar vieno svarbaus momento, kad skirtingos šalys turi savus įstatymus pagal kuriuos gali neleisti išvežti arba įvežti tam tikrų produktų, visi jie išvadinti draudžiamų produktų sąraše muitinės tinklapyje. Iš kur žinoti kiek reikės mokėti muito mokesčio vienai ar kitai prekei?

Prekės keliaujančios per sieną apmokestinamos dviem būdais, procentine išraiška ir skaičiuojama pagal svorį arba kiekį pvz. litras skysčio arba jų derinys. Užsisakant krovinio transportavimo paslaugas ne visos įmonės įtraukia muitinės mokesčius, tačiau tai nesunku padaryti pačiam jei žinote kokia yra jūsų deklaruotų prekių vertė ir kodą kuriai grupei priskiriamos prekės. Pagal tai žinosite kokiu tarifu būsite apmokestintas.

Apskaičiuojant muito mokestį svarbu ir tai kokia yra prekės kilmė, ar yra importo apribojimai nuo ko šis mokestis gali padidėti. Ar muitinės mokesčių skaičiavimas gali būti paprastesnis? Apytiksliai sužinoti kiek bus apmokestintos jūsų prekės galite sužinoti net ir nebūdamas šios srities specialistas. Suraskite ir pasinaudokite internete esančiais užsienio ir Lietuvos muitinės siūlomais mokesčių skaičiavimo įrankiais. Skaičiuoklei užpildyti reikia duomenų iš kokios į kokią šalį keliauja prekės, pasirinkti valiutą, parašyti prekių pavadinimą ar kodą, kiekį, nurodyti kokios yra pristatymo sąlygos, kokia yra transportavimo paslaugų ir draudimo suma ir kitus duomenis. Kalkuliatorius suskaičiuos kiek mokesčių jums reikės mokėti tačiau dar karta perspėjame kad tai nėra visiškai tikslūs rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>